Dantel Kemer Nasıl Yapılır? – Anlatımlı

Üretken bir toplumda yaşadığımız bu dönemde sizde hobi olarak yapabileceğiniz dantel kemer yapımı ile elbise, pantolon ve eteklerinizin şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Özellikle de abiye kıyafetlere çok yakışan dantel kemerler ile günün yıldızı olmanız mümkün. Dantel kemerler ile gününüz şık ve çekici görünmekle geçebilecek. Kıyafetlerinize zarafet katan dantel kemerlerin yapımı oldukça kolay ve pratiktir.

dantel-kemer-yapimi-resim
dantel kemer yapımı

[wp_ad_camp_1]

İşte dantel kemer yapımı anlatımı;

Dantel kemer için lazım olan malzemeler arasında dantel şeridi, iğne iplik, siyah şerit, istediğiniz bir kemer, silikon, kalem ve mezura var.

Danteli orta bölümden dikin, orta kısımları silikon ile birbirine yapıştırın ki daha doğal ve düzgün görünüm elde edilebilin. Orta kısımları dikmek ile buğumlu dantel görüntüsü elde etmiş olacaksınız.

Danteli kemer temasının olacağı kısma silikon ile yapıştırın, sonrasında dantel ev kemerin orta kısmına siyah kumaş şeridi ile tutturun. Artık dantel kemeriniz hazır bulunuyor, kurumasını bekleyin ve güle güle kullanın.

Çeşitli renk ve desenlerde farklı modeller çıkartabilirisiniz. Gipürlü dantel ve kumaş şeritlerini birbirine yapıştırarak birbirinden şık dantel kemerler yapmanız mümkün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!