Dantel Ceket Nasıl Yapılır?

Dantelin kullanım açısından rahat kombinlenir olması ve şık olması bayanlarında dantele daha çok yönelmesine sebep oluyor. Rahatlığın yanında bayanların şıklığına katkı sağlıyor, bu durum son zamanlarda dantel ürünlerin tekstil piyasasının da önem kazanmasına sebep oldu.

Dantel örgüler ile hazırlayacağımız ceketleri her mevsime uyarlayabilirsiniz. Mevsimsel değişikliklere karşı kullanışlı ve rahat olan dantel ceketler dikkatleri de üzerinize toplar.

dantel-ceket-yapilisi-resim
dantel ceket yapılışı

[wp_ad_camp_1]

Dantel Ceket Yapılışı:

İlk önce dantel ceket için arkaya otuz sekiz zincir çekin, üstüne üç sıra olacak şekilde kafes yapın. Bir sıra dolgu işlemine geçin, ardından tekrar kafes yapacaksınız. 34 santim kol oyuntusu için iki taraftan da eksiltme yaparak devam edin, arka oyuntuya geldiğinizde kesin.

Ceketin ön tarafına 14 zincir atın ve arka kısımda yaptığınız kafes ve dolguları aynı şekilde uygulayın. Ön sıranın orta bölümünden her sıra artırarak 22 santime ulaşın, sonraki adımda ise 12 santim olarak örün. Yaka kısmının oyuntu ve “V” şeklini vermek için yaka açıklığını yapın, kol oyuntu işlemini yapınca kolu kesin, kol ile birlikte omuzları birleştirin.

Dantel ceket kol kısmında kollara 22 santim zincir ile başlayın ve aynı şekilde ön ve omuz kısımlarında yapmış olduğunuz kafes ve dolgulara devam edin. Her iki taraftan artırma yaparak 28 santime kadar ulaşın. Kol oyuntusunu kalp şekline gelecek şekilde eksiltme yapın, isterseniz ceketinizin kol uçlarına ve kenarlarına oya işlemesi yapın ve tüm işlemleri tamamlayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!