Dantel Anglez Zinciri Yapımı Anlatımı

Dantel Anglez Zinciri Yapimi Anlatimi Resim
Dantel Anglez Zinciri Yapımı Anlatımı

İğne nakışı ve dantelin birleştirildiği dantel örgü teknikleri arasında anglez zincir, son yıllarda kadınların çok ilgi duydukları teknikler arasında bulunuyor. Tığ ile iğnenin bir arada kullanılması ile anglez zinciri meydana gelir, el işleri ile ilgilenen kişiler için çiçek, yaprak, balıksırtı, ajur gibi yardımcı iğneler ile kolay bir biçimde yapım teknikleri tamamlanmaktadır.

Basit Dantel Anglez Zinciri Yapım Tekniği;

İlk olarak üç zincir çekin, bir ilmek atın ve sonrasında ilk ipin içinden ipi alıp çıkartın. Böylece tığda iki ilmek bırakmış oluyoruz, bu iki ilmeğin içinden ipi geçirin ve ipi tekrar alın. Sağ alt tarafta yer alan ilmeğin içinden tığı batırın ve içinden ilmiği geçirin, bir ilmek örünce tığda iki ilmek olacak.

Diğer bir aşamada iki ilmeği örün ve tığda bir ilmek kalmasını sağlayın. Sağ taraftaki ilmeğin içine tekrar batırın, bir ilmeği alın ve iki ilmek bırakın. İki ilmeği örün ve yeniden bir ilmek bırakın, bu sürekli tekrar edecek.

Anlaşılacağı gibi her bir ilmeği aldıktan sonra iki ilmek tığda kalıyor, sonrasında da iki ilmeği örerek bir ilmek kalmasını gerekiyor. Böylece dantel anglez zinciri yapımı tekniği kolay ve basit adımlarla tamamlanmış oluyor.

[wp_ad_camp_1]

Dantel Anglez Zinciri

dantel anglez zinciri yapimi resim
dantel anglez zinciri yapımı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*