Çörek Otu Yağı Cilt İçin Faydaları

corek-otu-yagi-cilt-icin-faydalari resim

Cilt bakımında etkili bir konumda yer alan çörek otu, doymamış yağ asitleri içeren bir bitki türüdür. İçeriğinde yüksek oranda doymamış yağ asidi bulunması cilt bakımı başta olmak üzere saç bakımında tercih edilmesine olanak sağlamaktadır. Çörek otu yağı cilt bakımında hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Ayrıca B1, B2 ve B6 vitaminleri ile ciltte yaşanan problemlerin kısa sürede üstesinden gelir.

Çörek otu yağı cilt için ne tür faydalar sağlar?

corek-otu-yagi-cilt-icin-faydalari1 resimKadınlar cilt bakımında oldukça hassas tavırlar sergilemektedir. Özellikle bitkisel içerikli bakım yöntemlerini tercih etmeleri çörek otu yağı gibi ürünlerin kullanılmasını ön plana çıkarmaktadır. Ayrıca kadınların merak ettiği konulardan biri de çörek otu yağı neye iyi gelir? sorusu şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Şimdi çörek otu yağı hangi konularda faydalar sağlar daha yakından bakalım.

– Çörek otu yağı cilt çatlaklarını tedavi etme konusunda etkili sonuçlar ön plana çıkarır. Kadınlarda hamilelik dönemlerinden sonra meydana gelen çatlaklarda çörek otu yağı oldukça etkilidir. Yağın çatlakların oluştuğu bölgeye masaj dahilinde sürülmesi yeterlidir.

– Ayrıca çörek otu yağı cilt lekelerini yok etme adına istenen sonuçlar gösterir. Bunun yanında cildi çevresel etkileri karşı koruma altına alır ve direnç kazanmasına olanak sağlar.

– Yüz bakımında kullanılabilen çörek otu yağı, zeytinyağı ile kullanıldığında istenen bir yüz bakımı meydana getirir. Yapılan yüz bakımı cilt kırışıklıklarını ortadan kaldırır ve daha gergin bir yüz hattı oluşturur.

– Bunların yanı sıra yağ, cilt hastalıklarının tedavisinde de önemli etkiler sunar. Egzama, mantar ve buna benzer cilt hastalıklarının tedavisi için çörek otu yağını kullanmak mümkündür.

– Sivilcelerinden mustarip olan kadınlar, bu yağ ile istenen sonuçlara ulaşabilmektedir. Yağın bir pamuk üzerine dökülmesinin ardından sivilcelere kompres şeklinde uygulanması sivilcelerde azalma meydana getirir.

– Cilt yaraları için uygulanan bitkisel yöntemler arasında çörek otu yağı da yer alır. Hücre yenileme özelliği bulunması yaraların kısa zaman içerisinde iyileşmesine olanak sağlar. Ayrıca oluşan yaralar mikrop kaparak kapanmadan istenen bir şekilde tedavi edilir.

18 yorum

  1. hızlı kilo alıp verdiğim için bacaklarımın iç tarafında çatlaklar oluştu şuanda da hamileyim kullanmam da sakınca var mı acaba hatta çatlamaması için karnımada sürmeyi düşünüyorum.

  2. arkadaşım kullanıyordu yağ karışımı içinde çörek otu yağı da olduğunu söylemişti cilt yenileyici özelliği olduğunu bilmiyordum, göz çevresinde oluşan kaz ayaklarına da iyi gelir mi acaba

  3. cilt için daha önce çörek otunu kullanmamıştım. bir süredir denemeye başladım. gözeneklerimin açıldığını ve cildimin ferahladığını hissediorum. herhangi bir yan etkisi yok kızlar rahatlıkla kullaanbilirsiniz.

  4. Sadece vücudumuza sürerek değil başka türlü de çörek otunun faydaları çok. Öksürüğe çok iyi geliyor mesela. Balla karıştırıp yendiğinde falan. Yağı da biçok şeye yarıyomuş demek ki, ben de yüzüme sürüp deniyim sivilceler için

  5. açıçası çörek otu yağını hiç kullanmadım ama denemekj isitiyorum. burada yapılan yoprumlarda olumlu gözüküyor. yüzümdeki sivilceler için kullanmayı istiyorum.

  6. çörek otunu yüzümün sağ kısmında oluşan yara üzerine uyguladım. çok zaman geçmeden yara hızlı bir şekilde iyileşmeye başladı. çörek otunun faydasını gördüğümden beri doğal yöntemlere farklı bakarım hatta cilt bakımı için uyguladığım çeşitli maskeler bile var şu an.

  7. çörek otunu cildimde oluşan çatlaklar için kullandım. ilk başlarda pek fayda etmeyecek gibi geldi bana ama daha sonra çatlaklarda azalma oldu. faydasını gördüm yani

  8. kolumdaki yara için kullandım çörek otunu. ilk başta faydalı olmaz heralde nasıl bi faydası olacak diyodum ama yara beklediğimde hızlı iyileşti. cildi hassas olmayanlar için tavsiyedir.

  9. çörek otu kadar faydalı bir şey görmedim. cilt üzerinde bu kadar etkili başka bir bitki olamaz sanırım. cilt bakımı için kesinlikle tavsiye ederim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*