Converse Ayakkabılar Nasıl Temizlenir?

Converse ayakkabılar yeni alındıklarında mükemmel görünürler, zamanla giyildikçe özellikle beyaz olanları çok sık kirlenir. Severek aldığınız converse ayakkabılarınızı kirlendikleri zaman evde uygulayabileceğiniz birkaç pratik yöntem ile ilk günkü haline getirmek çok basit olacaktır. işte converse ayakkabıları temizlemek ile ilgili birkaç pratik bilgi…

converse ayakkabı nasıl temizlenir

Converse ayakkabıları karbonat ve sirke ile temizleme yöntemi

İlk olarak ayakkabı bağcıklarını çıkarın. Daha sonra ılık su ile converse ayakkabılarını ıslatın bir kasenin içinde yeterli miktarda karbonat ve elma sirkesini karıştırın ve macun kıvamına getirin. Daha sonra hazırladınız karışımı diş fırçası yardımı ile ayakkabı üzerine alarak dairesel hareketlerle fırçalayın.

Converse ayakkabıları aseton ile temizleme yöntemi

Bu yöntem genellikle beyaz renkli converse ayakkabılar için idealdir. Bir pamuk parçasına asetonu döküp lekeli olan bölgelere bırakın. Yaklaşık 5 dakika bekledikten sonra havlu yapısındaki biz bez ile ayakkabınızı yıpratmadan ovun.

Converse ayakkabıları diş macunu ile temizleme yöntemi

Diş macununu lekeli olan bölgeye sıkın ve ardından diş fırçası ile dairesel hareketlerle fırçalayın. Bu işlem için mümkünse karbonatlı diş macunu kullanın. Karbonatın lekeleri temizleme özelliğinden böylece faydalanabilirsiniz.  Eğer karbonatlı diş macunu bulamıyorsanız beyazlatıcı etkisi olan herhangi bir diş macunu da işe yarayacaktır.

Converse ayakkabıları limon ile temizleme yöntemi

Limonu yarıdan ikiye kesin daha sonra kesilmiş yarım limonu lekeli bölgenin üzerine yerleştirerek ovun. Ardından yaklaşık 15-20 dakika ayakkabınızı bu şekilde bekletin. Daha sonra soğuk su ile ayakkabınızı durulayın.

Converse ayakkabıları vazelin ile temizleme yöntemi

Converse ayakkabınızın lekeli bölgesine yetecek miktarda vazelini spatula benzeri bir aletle ayakkabının üztüne yerleştirirn daha sonra parmak yardımı ile lekeli bölgenin üzerinde vazelini dolaştırın. bu şekilde yaklaşık 10 dakika kadar bekleyin. vazelin ayakkabı üzerindeki lekelere yapışarak onların yumuşayıp kabarmasını sağlayacaktır. bekleme süresinin ardından nemli bir bez ile silin. kumaş kısmında bu yöntemi uygulamayın. çünkü vazelinin yapısındaki yağlı madde kumaşlarda istenmeyen lekelere neden olabilir.

Converse ayakkabıları saf alkol ile temizleme yöntemi

Saf alkolü bir pamuk üzerine dökün ve lekeli bölgenin üzerine pamuğu yerleştirin. Yaklaşık 10 dakika bu şekilde bekleterek alkolün ayakkabı kumaşına temas etmesini sağlayın. Ardından beyaz yada renk vermeyen bir bez yardımı ile lekeli bölgeyi ovun. Saf alkol her türlü inatçı lekeyi çıkarmak için kullanılan ev tipi bir malzemedir. Yine de kimyasallar ile uğraşırken cildinizin tahriş olmaması için mutlaka eldiven kullanın.

Converse ayakkabıları beyaz sabun ile temizleme yöntemi

Ayakkabılarınız büyüklüğünde bir kova yada geniş bir leğene ılık su doldurun. Daha sonra mutfakta kullanmadığınız bir rende ile beyaz sabun rendeleyin ve ılık suyun içine atarak köpürtün. Converse ayakkabılarınızı bu karışın içine batırarak lekelerin yumuşayıp kabarması için yaklaşık 30 dakika bekleyin daha sonra kullanmadığınız banyo lifi ile ovalayıp soğuk su ile durulayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*