Çin Takvimi Yorumları – Çin Takvimi Doğru Çıkmayanlar

Çin takvimi genel olarak batıl inançlara dayandırılan bir takvim olarak karşımıza çıkar. Önceden Çinliler bu takvim ile bebeklerinin cinsiyetini öğrenme konusunda faydalanmışlar. Hatta hala bu ritüelin devam ettiğini söylemek mümkün. Son zamanlarda Çinliler dışında da kullanılan takvim, pek çok çiftin ultrasona girmeden önce bebeklerinin cinsiyetini öğrenmesine yardımcı olmaktadır. Ancak bunun ne kadar doğru olduğunu ve net sonuçlar ortaya çıkardığını bilmek zor. Çünkü Çin takvimi doğru çıkmayanlar konusunda da oldukça gündemde. Bu nedenle sizler için bu yazımızda Çin takviminde doğru çıkmayanlar üzerinde bilgiler vermeye çalışacağız.

Çin Takvimi Hakkında Bilinmeyenler

Çin takviminin doğru olup olmadığı konusunda kullanıcılardan gelen geri dönütler kafa karışıklığına yol açıyor. Bu nedenle Çin takvimi ya tam olarak doğru kullanılmıyor ya da belirtildiği gibi bebek cinsiyetinin tahmin edilmesinde yanlış sonuçlar ortaya çıkarıyor. İnternet üzerinde yer alan bilgilerde genel olarak cinsiyet hesaplamasında doğru sonuçlar verdiği ileri sürülüyor, ancak bazı annelerin takvime göre erkek bebek sahibi olmam gerekiyor ama benim kızım oldu dediğine de şahit olmak mümkün.

Çin Takvimi Doğru Mu

Çin takvimi doğru mu yoksa yanıltıcı bilgiler mi sunuyor? bunu tam olarak öğrenmek için yapmanız gereken bazı denemeler yapmak. Eğer bir çocuk sahibiyseniz direkt kendiniz için bu denemeyi yapabilir ve araştırmayı biraz daha genişletmek için çevrenizde cinsiyeti belli olan ve bebek bekleyen yakınlarınızda da uygulayabilirsiniz. Hemen yaşınızı ve hangi ay hamile kaldığınızı hesaplamaya dahil ederek deneme sürecine başlayın. Bebek cinsiyetinin hesaplanmasında Çin takvimi için gerekli olan annenin doğum tarihi ve en son regl olduğu zamandır. Cinsiyet hesaplaması bu kriterler altında yapılır. Bu şekilde yaptığınız deneme bebeğinizin cinsiyetini doğru tahmin ettiyse takvimin doğruluğuna kanaat getirmeden önce aynı hesaplamaları yakınlarınızda bebek bekleyen ya da bebek sahibi olmuş kişiler için de uygulayın. Bu denemeler de doğru çıkarsa Çin takviminin bebek cinsiyeti hesaplama konusunda doğruluk payının yüksek olduğunu söylemek mümkün olabilir.

Bunların yanı sıra Çin takvimine göre bazı kesinlik içeren bilgilerin de karşımıza çıktığını görüyoruz. Bunlardan biri Çin takvimine göre 18 yaşından önce bebek sahibi olmak isteyenlerin erkek çocuk dünyaya getirme olasılıkları kız çocuk getirme olasılıklarından daha yüksek olarak belirtiliyor. Bunun yanında kuz çocuk sahibi olmak için en ideal yaşın 21 ve ocak ayı olduğu ifade ediliyor. 2- yaşında diğer aylarda çocuk sahibi olmak isteyenlerin ise genelde erkek çocuk dünyaya getirdikleri söyleniyor.

Çin Takvimi Doğru Çıkanlar

Yukarıda yapacağınız denemeler ile Çin takviminin ne kadar doğru sonuçlar verdiğini sizlerin inisiyatifine bıraktık. Ancak Çin takvimi doğru çıkanlar konusunda da birçok anneye bebeklerinin cinsiyetini öğrenme konusunda yardımcı oluyor. Çin takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplama konusunda annenin doğum tarihinin önemli bir faktör olduğunu söylemeden geçmeyelim. Takvime göre doğum tarihi direkt olarak bebeğin cinsiyetine etki ediyor. Diğer bir önemli kriter ise regl olunan sonra tarih olarak karşımıza çıkıyor. Yine de her şeye rağmen Çin takviminin doğruluk payının yüzde 50 oranlarında olduğunu unutmayın. Bunun dışında yapılan yorumlar tamamen abartı olmasının yanında gerçekleri yansıtmamaktadır.

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama

Çin takvimine göre bir annenin bebeğinin cinsiyetini hesaplaması mümkün. Ancak bunun için öncelikle bazı bilgilere sahip olunması gerekiyor. Bunlardan biri doğum tarihi diğeri ise hangi ayda hamile kaldığı olarak karşımıza çıkıyor. Anne öncelikle Çin takvimine göre doğum tarihinden yaşını buluyor ve bunun ardından hangi ayda hamile kaldığına bakıyor. Bu bilgiler ışığında ise bebeğinin cinsiyetini tahmin etmeye çalışıyor. Ancak hesaplama konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, bazı internet sitelerinde otomatik hesaplayıcılar görebilirsiniz. Bu hesaplayıcılara doğum tarihinizi ay, gün ve yıl şeklinde girin. Bunun ardından hangi tarihte hamile kaldığınız bilgisini de hesaplayıcıya girerek bebeğinizin cinsinin ne olacağını öğrenebilirsiniz.

Diğer yandan Çin takvimine güveniyorsanız, bebek sahibi olmadan önce otomatik hesaplayıcılar sayesinde erkek ya da kız çocuğu sahibi olmanız da mümkün. Sadece doğum tarihinizi girin ve bunun ardından hangi aylarda hamile kalırsanız erkek bebek, hangi aylarda hamile kalırsanız kız bebek sahibi olacağınızı öğrenerek bebek planlaması yapabilirsiniz. Hatta bu konuda sadece ay olarak değil, yıl olarak da bebek planlaması yapabilirsiniz. Hangi yıl hamile kalacağınıza göre erkek ya da kız bebek sahibi olabileceğinizi Çin takviminden öğrenebilir ve bunun ardından bebek için çalışmalara başlayabilirsiniz. Ancak bunu Çin takvimi sonuçlarına güveniyorsanız yapmanızda fayda var.

Çin Takvimi Yorumları

Tekrar belirtmek isteriz ki, Çin takvimi yüzde oranında bir doğruluk payına sahiptir. Bu nedenle bebek sahibi olmak ya da olacak annelerin cinsiyet belirleme konusunda Çin takvimine tamamen güvenmelerini ve çıkan sonuçlara kesin gözüyle bakmamalarını tavsiye ediyoruz. Aksi taktirde hiç beklemedikleri anda hayal kırıklığına uğrayabilirler. Bu yüzden bilimsel verilerin dayanak alınması ve buna göre bebek cinsiyetinin öğrenilmesi daha akılcı bir yöntem olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*