Çin Takvimi Doğru Çıkmayanlar

çin takvimi doğru çıkmayanlar

Daha önce çin takvimi doğru mu sorusu sıklıkla sorulmuştu. Haliyle çin takvimi doğru çıkmayanlar az sayıda olmayınca bizde bu konu hakkında bir içerik yazmaya karar verdik. Eski zamanlarda bilimsel gelişmelerin az takip edildiği günlerde Çin takvimi ve Rus takvimi gibi bir takım tahmin metotları sık kullanılırdı. Günümüzde de bebeğinin çin takvimine göre doğru cinsiyetin tahmin edildiğini söyleyen pek çok kişi olduğu bilinmektedir. Uzmanların bu konuda yorumlarını sizler için araştırdık. Kolay hesaplama yapmak için çin takvimi hesaplama aracımıza bir göz atabilirsiniz.

Çin Takvimi Doğru mu?

Eski zamanlarda günümüzde ki teknolojik gelişmelerin var olmadığı düşünülürse takvim aralığına göre bebeğin cinsiyetin değişebileceği düşünülmekteydi. Günümüzde ise bu alışkanlık anne ve baba adaylarının akıllarında yer alan bir soru işareti ve bir oyalanma şekli halini aldı.

Bebeğin cinsiyeti anne ve babadan gelen kromozomlara bağlıdır. Annenin ve babanın belirlediği cinsiyet çeşitli şekillerde yorumlanıyor olsa da bazı dış etmenlere bağlı olarak bebeğin doğacağı gün değişiklik gösterebilir. Yani bir takvim aralığına bağlı olarak bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi pek doğru olmayacaktır.

Bilindiği üzere çin takvimi doğum tarihi ve hamilelik aralığına göre belirlenmektedir. Bazı durumlarda aynı tarihlerde doğmuş pek çok anne babanın farklı cinsiyetlerde bebekleri olması ile sonuçlanabilmektedir. Bazı durumlarda ise hem kız hem erkek bebek doğabilmektedir. O sebeple kromozom sayısına bağlı olarak belirlenmesi gereken cinsiyet konusunda bir takvime bağlı kalmak çok gerçekçi sonuçlar vermeyebilir. Yine de merakınızı gidermek ve zaman geçirmek için çin takvimi seçeneğine göz atabilirsiniz. Adresimizde sizler için bu takvimin yanı sıra Rus takvimi gibi konu başlıklarında da hesaplama araçlarımız yer almaktadır. Umarım bu hesaplama araçları sonucunda çin takvimi doğru çıkmayanlar grubuna katılmaz ve cinsiyet hesaplamanız doğru çıkar.

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Belirlemek

İnternette yazan yorumlara göz attığımız zaman bebeklerinin cinsiyetini çin takvimi ile doğru bir şekilde belirleyen pek çok kişi olduğunu görürüz. Bu durum sadece Çin takvimi için geçerli değildir. Buna bağlı olarak ortaya çıkan Rus takvimi ve diğer hesaplama araçları ile de tahmin yapılıyor olsa da aynı rakamlara yakın bir olasılık ortaya çıkabilirdi.

Çin Takvimi Ne Kadar Doğru Tahmin Ediyor

Olasılık her zaman için %50’dir diyebiliriz. Aslına bakarsanız çin takvimine göre ortaya çıkan olasılık hesaplama seçenekleri için de aşağı yukarı aynı rakamlar ön plana çıkmaktadır. Günümüzde yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde bebeğin cinsiyetini çok daha net belirleyen pek çok seçenek olduğunu da söylemek yanlış değildir. Ayrıca çin takvimi doğru çıkmayan arkadaşlarımız forum bölümümüze yazabilirler.

https://www.yourchineseastrology.com/calendar/baby-gender-predictor.htm

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*