Cilt Rengini Açan Maskeler Nelerdir?

cilt-rengini-acan-maskeler-nelerdir resim

Bazı kadınlar cilt renklerinin koyu olmasından şikayet eder ve bu nedenle cilt rengini açan maskeler arasından birini seçerek ciltlerini istenen renge getirmeye çalışırlar. Aslında konuyu özetlemek gerekirse genelde koyu tenlilerin açık tenlilere, açık tenlilerin ise koyu tenlilere özendiğini söylemek mümkündür. Bu yazımızda sizlere cilt renginizi nasıl açacağınız konusunda bazı maske uygulamalarını anlatacak ve açık bir ten rengine kavuşmanıza yardımcı olacağız.

Cilt rengini açan maskeler arasında neler yer alır?

cilt-rengini-acan-maskeler-nelerdir1 resimCilt rengini açma konusunda ön plana çıkan maskelerden biri salatalık maskesi olmaktadır. Salatalık maskesi ile cilt rengini açan maskeler arasında yer almasının yanında cilt lekelerinden de kurtulmaya yardımcı olmaktadır. Yani maskeyi uygulayan kadınlar cilt renklerini değiştirebildiği gibi aynı zamanda varsa cilt lekelerine de çözüm getirebilmektedir.

Cilt rengini açan salatalık maskesi

Kadınlarda cilt rengi için öncelikle şunu söylemek gerekir ki, cilt koyuluğu genelde ciltte bulunan lekelerden kaynaklı ortaya çıkmaktadır. Salatalık maskesi ile var olan leke problemini zamanla yok etmek ve daha açık bir cilt rengine sahip olmak mümkündür.

Gerekli malzemeler;

– 2 adet salatalık

– 1 yemek kaşığı yoğurt

Hazırlanışı;

Maskenin hazırlanırken öncelikle salatalıkların kabukları soyulur ve rendeleme işlemine alınır. Rendelenen salatalıklara ev yapımı doğal yoğurt eklenir ve yeteri kadar karıştırılır. Hazırlanan karışım iyice cilde yedirilir. Cilde uygulama işleminden sonra 15 – 20 dakika kadar beklenir ve bu sürenin ardından ılık su ile yavaşça yıkama yapılır. Yıkama işleminin bitmesiyle koruyucu bir krem cilde sürülür ve bakım bu şekilde tamamlanır.

Salatalık maskesini uygulayan kadınlar her türlü hava şartlarında maskeyi yaptıktan sonra koruyucu krem kullanarak dışarı çıkmalıdır. Hava yağmurlu bile olsa koruyucu kremin kesinlikle kullanılması gerekmektedir.

Eğer daha açık bir cilt rengine sahip olmak ve aynı zamanda cilt lekelerinizden kurtulmak istiyorsanız, salatalık maskesi ile etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*