Cilt Lekelerini Makyajla Nasıl Kapatılır

Farklı konu başlıklarında yazmaya devam ediyoruz. Hatırlarsanız kısa bir süre öncesinde makyajın incelikleri hakkında bir içerik yazmıştık. Şimdi de cilt lekelerini makyajla kapatma konusuna değineceğiz. Dilerseniz cilt bakımı konu başlığına göz atabilirsiniz.

Cilt Lekelerini Makyajla Kapama

Sivilce lekesi, göz altı morlukları ve güneş yanıkları gibi ciltte meydana gelen lekeleri kapatmak için yapmanız gereken tek şey cildinizde oluşan lekelere uygun cilt rengi düzeltici ürünler kullanmak olacaktır. Ancak bu ürünleri kullanmadan önce cildinizde bu düzensizlik neden meydana geliyor bunu öğrenmeniz gerekli yoksa yaptığınız hiçbir yöntem işe yaramaz.

Lekeleri kapatmak için makyaj malzemesi kullanabilir , doğal maskeler kullanabilirsiniz ya da estetik uygulamalarına başvurabilirsiniz. Bu süreçte makyajla kapatmak mümkün olacaktır.

Herkesin cilt rengi farklıdır. Bu yüzden herkesin çözümü kendine özel olacaktır. En uygun makyaj kurallarını birleştirdiğiniz zaman mükemmeli elde edebilirsiniz. En iyisini bulana kadar bir süre deneme yapmanız gerekecektir.

Bildiğiniz gibi 3 ana renk var bunlar; sarı, yeşil ve kırmızı. Bu rengin karşıt renkleriyle birleşmesi sonucu yüzünüzdeki lekeler kapatılır ve gizleyici bir etki yapar. Ciltte bulunan sivilceler üzerine yeşil renk düzeltici sürerseniz sivilceyi kapatmış olursunuz.

Kapatıcı Paletindeki Kapatıcılar Nasıl Sürülür?

Almış olduğunuz herhangi marka kapatıcıların farklı renklerde olduğunu göreceksiniz. Bu renklerden uygun olanı seçip sünger yardımıyla leke olan yere sürmeniz yeterli olacaktır.  Sadece leke olan yerlere sürün onun dışında çok fazla kullanmamaya dikkat edin.

Hangi Renk Kapatıcı Hangi Renk Cilt Lekesi İçin İdealdir?

Sivilce kızarıklıkları, güneş yanıkları: sivilce kızarıklıkları ve güneş lekelerini kapatmak için yeşil renkli kapatıcı kullanabilirsiniz.  Kırmızı sivilce üzerine yeşil kapatıcı sürdüğünüzde ve üzerine kendi fondöteninizden sürünce kızarıklıkların ve izlerin tamamen kapandığını görmüş olacaksınız.

Donuk ve sarı görünen cilt için: donuk ve sarı  görünen ciltlerde lila renkli kapatıcı tercih edilir. Lila rengi ciltteki sarılığın dengelenmesine yardımcı olarak güzel bir görünüm sağlar. Tüm yüz dışında bu kapatıcıyı aydınlatıcı olarak da kullanabilirsiniz.

Koyu Göz Altları İçin:  Koyu göz altınız varsa eğer koyu turuncu gibi cildinizi eşitleyen kapatıcı renkleri tercih edin.  Buna renkleri kullanarak siz karar verin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!