Cilt Lekeleri İçin Doğal Yöntemler

Cilt Lekeleri İçin Doğal Yöntemler Resim

Kadınların özellikle yaz aylarında karşı karşıya kaldığı cilt lekeleri, cilt üzerinden istenmeyen görüntülerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Hassas cilt yapısına sahip kadınlarda daha çok meydana gelen lekeler, güneşten gelen UV ışınlarına maruz kalınması ile kendilerini gösterir. Ancak cilt lekeleri için çeşitli korunma yöntemleri bulunmaktadır ve bu yöntemler ile ciltte olumsuz görüntülerin meydana gelmesi önemli ölçüde engellenir.

Cilt lekeleri için doğal yöntemler nelerdir?

Cilt lekelerinden doğal yöntemler sayesinde kurtulmak mümkündür. Etkili bir karışım ile cilt lekeleri için istenen çözümler meydana getirilebilmektedir. Önemli olan karışım için gereken malzemelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve karışımın belirtilen şekilde uygulanmasıdır.

Cilt lekeleri için buğday kürü

Cilt Lekeleri İçin Doğal Yöntemler1 ResimGerekli malzemeler;

– 2 su bardağı kadar su

– 1 yemek kaşığı gül suyu

– 50 gram kadar buğday

– 1 yemek kaşığı kadar badem yağı

– 2 adet yumurtanın sarısı

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Hazırlık safhasında öncelikle buğdaylar pilav yapımında olduğu gibi suya konmakta ve 1 – 2 saat arasında suda bekletilmektedir. Buğday yeteri kadar suda bekleyerek şişmesinin ardından el ile ezilir ve listelemiş olduğumuz diğer malzemeler de ezilen buğdaya ilave edilir.

Hazırlanan kür, cilt üzerinde güneş ışınlarına maruz kalan her bölgeye sürülür. Kür vücut üzerinde yok oluncaya kadar bekletilir ve sonrasında ılık su ile yıkama yapılır. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesinin ardından cilde tekrar gül suyu sürülür ve gül suyunun tonik etkisi meydana getirmesi sağlanır.

Buğday kürü cilt lekelerinden kurtulmak için oldukça etkili bir uygulamadır. Ayrıca kürün her gün 2 defa leke bulunan ya da leke oluşması muhtemel bölgelere uygulanması mümkündür. 1 hafta her gün uygulanması tavsiye edilen buğday kürü, ayrıca saç dökülmeleri için de kullanılabilmektedir. Saçların dökülmesini önleyen kür, saçlarda canlılık sağlar ve beyazlamanın önüne geçer.

Siz de cilt lekeleriniz için bitkisel içerikli bir çözüm yolu arıyorsanız, buğday kürü ile bunu gerçekleştirebilir ve baştan sona lekesiz bir cilde kavuşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*