Cilt Kızarıklığı İçin Maske Tarifi ve Uygulaması

Cilt Kizarikligi Icin Maske Tarifi ve Uygulamasi Resim
Cilt Kızarıklığı İçin Maske Tarifi ve Uygulaması

Cildiniz sürekli kızarıyorsa ve bunun için etkili bir çözüm bulamıyorsanız, yapmanız gereken sizlere tarifini vereceğimiz doğal maskeyi uygulamak. Bu maske sayesinde cildinizde oluşan kızarıklık gibi görüntüleri yok edebilir ve cildinizin normal görünümünü geri kazanabilirsiniz. Cilt kızarıklığı için maske uygulaması özellikle hassas ciltlerde meydana gelen kızarmalar için oldukça etkili bir tariftir.

Cilt Kızarıklığına Karşı Doğal Maske Uygulamaları

Cilt bakımı konusunda öncelik doğal uygulamalar ile yapılan bakımlardır. Genelde kadınlar doğal olmayan bakım yöntemlerini tercih etmez. Aynı zamanda uzmanlar da doğal olmayan yöntemlerin cilde uygulanmasını kesinlikle tavsiye etmemektedir. Bunun en önemli nedeni her cilt yapısının farklı olması ve cilde temas eden malzemelere karşı farklı tepkiler verebilmesidir. Bundan dolayı cilt kızarıklığı için doğal maskeler kullanmakta diğer cilt bakımı uygulamaları kadar önemlidir.

cilt kizarikligi icin dogal maskeler resim
cilt kızarıklığı için doğal maskeler

Cilt kızarıklığı çoğu zaman hassas cilde sahip olan kadınlarda görülür. Özellikle rüzgarlı ve aşırı soğuk havalar kızarmanın nedeni olarak ortaya çıkar. Böyle durumlarda bayanların yapması gereken cildin gereksinim duyduğu nemi sağlamak ve cildin ihtiyacı olan vitamin ve minerali almaktır. Bu yüzden sizlere cilt kızarıklığı için etkili olan bir maske tarifi sunacak ve kızarıklık anında uygulayarak çözüm bulabilmenizi sağlayacağız.

Cilt Kızarıklığı İçin Maske Uygulaması

Gerekli malzemeler;

– 1 çay kaşığı kadar elma sirkesi

– 5 tane at kestanesi

– Bir miktar susam yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı;

İlk olarak 5 adet at kestanesi soyulur ve ardından rendelenir. Kapaklı bir kavanozun içerisine alınan at kestaneleri üzerine susam yağı eklenir. Susam yağı kestanelerin boyunu aşıncaya kadar ilave edilmelidir. Hazırlanan kavanoz ortalama 2 hafta kadar güneş gören bir yerde bekletilmelidir. Yeteri kadar güneşte bekleyen karışım süzdürülür ve elma sirkesi ile beraber karıştırılır. Bu şekilde oluşturulan karışım haftada 1 defa olmak kaydıyla yüze uygulanır.

Yüz Cilt Kızarıklığı Nedenleri Nelerdir?

Yüzün kızarmasının birtakım nedenleri vardır. Bunların en başında normal olarak kabul edilen adrenalin nedeni ile kızarmasıdır. Adrenalinin yükseldiği durumlar genelde heyecan, utanma ve kızgınlık halleridir. Bunun yanında bazen duyguların yoğun bir şekilde yaşanması yüzün kızarmasına neden olur. Yüzde kızarıklığın bu tür durumlarda meydana gelmesi normal olarak kabul edildiği ve hastalık gibi bir durum tahmin edilmediği için müdahale gerektirmez.

[wp_ad_camp_1]

yuz cilt kizarikligi nedenleri resim

Ancak bunların dışında yüz cilt kızarıklığı nedenleri de vardır. Rozaesa isimli cilt hastalığı iltihap kapan sivilcelerin, damar genişlemesinin  ve sıcaklık hissinin meydana getirdiği bir hastalıktır. Rozaesa cilt hastalığında kızarıklık yanakların hemen yan kısımlarında başlar. Daha sonra ise burun ve alına doğru yayılma gösterir. Ayrıca burunda bulunan yağ bezlerinde genişleme meydana getiren hastalık, yüzde ödemli ve şiş görünümlü bir hal alır. Göz kapaklarını daha hassas bir durumu getirir ve gözlerde batma ve yanma gibi sorunlar oluşturur.

Yüz Kızarıklığını Gidermek İçin Doğal Maske

Gerekli malzemeler;

– 1 tane yumurtanın sarısı

– ¼ elma

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Öncelikle elmayı rendeleyin ve daha sonra yumurtanın sarısı ile güzelce karıştırın. Karışımı 20 dakika kadar yüzünüzde bekletin ve bekleme süresinin ardından tamamen temizleyin. Uygulama sonrasında yapmanız gereken yüzünüze nemlendirici uygulamayı unutmamaktır. Ayrıca karışımı haftada 1 defa yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Bu karışımların yanı sıra doğal maskeler ya da cilt kızarıklığı tarifleri ile uğraşama diyorsanız, sizlere Planta Pura Activa Rose adlı kremi kullanabilirsiniz.

4 yorum

  1. ya bir şey sormak istiyorum. internette bir sürü doğal maskeler filan dolaşıyor. bu maskeler grçekten işe yarıyor mu? cilt kızarıklığı için bu maskelerden birini uygulasam kızarıklık geçecek mi?

  2. ya bu ciltte oluşan kızarmalar başa bela neden kaynaklanıyorsa artık hormonal mi cildin hassas olmasından mı nedir. cildimde çok oluyo neden bilmiyorum ya üstelik çok da sık oluyor pfff :((

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*