Cilt Beyazlatan Papatya Maskesi Nasıl Yapılır?

cilt-beyazlatan-papatya-maskesi-nasil-yapilir resim

Papatya bitkisi içerisinde yer alan maddeler sayesinde renk açıcı özelliklere sahiptir. Bu nedenle papatya bitkisi ile yapılan maskeler cilt rengi açma konusunda ayrıcalıklar tanımaktadır. Cilt beyazlatan papatya maskesi genel olarak kolay yapılabilen bir uygulamadır. Şimdi maskenin nasıl yapıldığına daha yakından bakalım.

Cilt beyazlatan papatya maskesi ve uygulanışı

Eğer cilt renginizin koyu olduğunu düşünüyorsanız ve rengini açmak için neler yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, cilt beyazlatan papatya maskesi ile istenen sonuçlara ulaşabilir ve cildinizin rengini gözle görülür ölçüde açabilirsiniz. Sadece sizlere tarifini vereceğimiz papatya maskesini uygulayın ve ardından sonuçları gözlerinizle görün.

Cilt beyazlatıcı papatya maskesi

cilt-beyazlatan-papatya-maskesi-nasil-yapilir1 resimGerekli malzemeler;

– 6 çay kaşığı kadar papatya

– 1 çay bardağı su

– 2 tatlı kaşığı kadar bal

– 2 tatlı kaşığı kadar gül suyu

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Öncelikle su küçük bir tencerede kaynatılır. Tencere içerisine papatyalar atılır ve sonrasında 7 dakika daha kaynatma işlemi yapılır. Kaynatılan su süzüldükten sonra soğumaya alınır ve soğumanın gerçekleşmesi ardından içerisine gül suyu ve bal ilave edilir. İyice karıştırıldıktan sonra cilde boyun kısmı da dahil olmak üzere sürülür ve 20 dakika kadar bu şekilde beklenir. 20 dakikanın ardından bol su ile yıkama yapılır. Yıkamadan sonra cilt gül suyu ile silinir. Cilt beyazlatan papatya maskesi haftada iki kez uygulanması yeterli olan bir karışımdır. Ayrıca maske hazırlanmasının ardından 7 gün kadar dolapta bekletilebilir.

Cilt beyazlatıcı maske, belirli bir süre uygulanmasının ardından koyu renkli ciltlerde belirli ölçülerde açılma sağlar. Maskenin etkisi kişinin ten renginin koyuluğuna göre değişim gösterebilmektedir. Bu yüzden uygulama yapılan her ciltte aynı sonuçların ortaya çıkmasını beklemek yanlış olur.

Not: Hamile ve emzirme döneminde olan bayanların maskeyi uygulaması sakıncalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*