Cilt Bakımında Doğru ve Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru ve Yanlışlar Resim

Kadınların cilt bakımında doğru bilip yanlış yaptıkları ya da yanlış bilip uygulamadıkları birtakım yöntemler bulunmaktadır. Bu nedenle cilt bakımında doğru ve yanlışlar nelerdir? bunların tam olarak bilinmesi gerekmektedir. Her kadın daha güzel bir cilde sahip olmak için farklı uygulamalar gerçekleştirir. Ancak bu uygulamaların ne kadar doğru olup olmadığını düşünmez. Bazı kadınlar kozmetik ürünler ile cilt bakımı yaparken bazılarıda doğal maskeler ile cilt bakımı yapmayı tercih eder.

Cilt bakımında doğru ve yanlışlar nelerdir?

Cilt bakımında yapılacak doğru uygulamalar için öncelikle kişinin kendi cildini tanıması gerekmektedir. Çünkü cilt bakımında doğru bilinen yanlışlar yapılan bakımda istenmedik durumların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Kişinin kendi cildini tanıması ve buna göre uygulamalar gerçekleştirmesi etkili bir cilt bakımı için gerekli olan önemli bir husustur.

Cilt Bakımında Doğru ve Yanlışlar1 Resim

Sabun cildi kurutur mu?

Herkes sabunun cildi kuruttuğunu düşünmekte ve bu nedenle sabun kullanımından uzak durmaktadır. Ancak sabun, cildi diğer ürünlere göre oldukça etkili bir şekilde koruyan bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Hava kirliliğine karşı güçlü bir koruma sağlayan sabun, diğer ürünlere göre cildi derinlemesine temizlemektedir.

Aynı ürünü kullanmamak!

Sürekli aynı ürünü kullanmamakta cilt bakımında doğru bilinen yanlışlar arasında karşımıza çıkar. Kadınlar farklı ürünler kullanarak cilt bakım şeklini değiştirmekte ve bu şekilde bakımda yaptıkları değişikliklerin işe yarayacağını düşünmektedir. Oysa ki cilt, çoğu zaman için sürekli kullanılan bakım ürünlerine cevap vermektedir. Bu yüzden aynı ürünü devalı bir şekilde kullanmak yanlış değildir.

Cilt her gün temizlenmelidir!

Bu konuyu bir örnek ile açıklamak mümkündür. Bilindiği gibi eller he rgün yıkanmakta ve çeşitli şekillerde temizlenmektedir. Cildin bir parçası olan eller günlük temizleniyorsa, cildi her gün temizlemekte yanlış bir uygulama değildir.

Yağlı cilt nemlendiriciye ihtiyaç duyar!

Birçok kadın yağlı cilde sahip olduğu için nemlendirici kullanmayı gerekli görmez. Ancak her cilt yapısı gibi yağlı ciltler de belirli ölçüde nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Doğru ürün seçildiği sürece nemlendirme işleminin yapılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Ayrıca yapılan bu uygulama cildin daha sağlıklı bir hale gelmesine imkan sağlamaktadır.

Ucu beyaz sivilceleri sıkmayın!

Cilt bakımında öncelikle şu bilinmelidir ki hiç bir sivilce sıkılmamalıdır. Ancak halk arasında ucu beyaz sivilcelerin sıkılmasında herhangi bir problem olmadığı düşünülmektedir. Burada yapılması gereken sivilce kurutucu cilt bakım ürünleri kullanarak sivilcenin kendiliğinden gerilemesinin beklenmesi gerekmektedir. Çünkü sivilceleri sıkmak yeni siyah noktalar oluşturmak anlamına gelir. Sıkma sonucu ilgi bölgede boşluklar meydana gelir ve cilt kirlendiğinde bu bölgelere siyah noktalar yerleşir.

Sağlıklı ve temiz bir cilde sahip olmak için öncelikle dikkat edilmesi gereken bilinçli bir cilt bakımı yapılmasıdır. Aşırı derecede makyaj yapmamak ve bunun yanında yanlış kozmetik ürünlerden kaçınmak etkili bir bakımın gereklilikleri arasında yer almaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*