Cansız Saçlar

Cansız Saçlar Resimler

Siz de birçok kadın gibi cansız saçlar konusunda sıkıntılar mı yaşıyorsunuz? Peki, uygulayacağınız çeşitli bakım önerileri saçlarınızda var olan cansız görüntüleri ortadan kaldırabileceğinizi biliyor muydunuz? Eğer saçlarınızda daha canlı bir görüntü meydana getirmek istiyorsanız, yazımızı başından sonuna okuyun ve neler yapabileceğinizi yakından görün.

Cansız saçlar için bakım önerileri nelerdir?

Cansız Saçlar1Kadınların saçlarında yaşadığı önemli problemlerden biri olan cansız görünüm, birtakım uygulamalar ile çözüme ulaştırılabilmektedir. Cansız saçlar evde bakım uygulamalarıyla bile ortadan kaldırılabilecek bir sorundur. Şimdi daha etkili ve canlı saçlara kavuşmanız için sizlere zeytinyağı maskesinin nasıl hazırlandığını ve uygulamaya alındığını açıklamaya çalışalım.

Cansız saçlar için zeytinyağı maskesi malzemeleri

– 3 çorba kaşığı kadar zeytin yağı

– 3 çorba kaşığı kadar avokado yağı

– 2 çorba kaşığı kadar ceviz yağı

– 1 adet yumurta sarısı

– 1 çorba kaşığı kadar bal

– Bakım serumu

Cansız saçlar için zeytinyağı maskesi hazırlanışı

Zeytinyağı maskesi için öncelikle derin bir kap içerisinde tüm malzemeler karıştırılmakta ve ardından saçlar yıkanarak hafifçe kurulandıktan sonra nemi alınmaktadır. Sonrasında hazırlanan karışım saçlara uygulanmakta ve yarım saat kadar saçlarda bekletilmektedir. Bekleme süresinin ardından saçlar yıkanmakta ve son durulama suyunda bir çorba kaşığı kadar sirke kullanılmaktadır.

Saçlarda daha canlı bir görüntü elde etmek için bu karışımın haftada 1 ya da 2 kez uygulanması yeterlidir. Ayrıca uygulamalar sonucunda saçlar daha nemli ve canlı bir hala gelecektir. Bunun yanında saçların uçlarında var olan kırılmalarında yok olacağını söylemek mümkündür.

Cansız saçlara bakım maskesi malzemeleri

– Yarım su bardağı kadar zeytinyağı

– Yarım limon suyu

Cansız saçlara bakım maskesi malzemeleri hazırlanışı

Maskenin hazırlanışında ilk olarak zeytinyağı ve limon suyu karıştırılır. Karışımın hazırlanmasından sonra saç diplerinden uçlara kadar uygulanır ve saçlarda yarım saat kadar bekletilir. Bekleme süresinin bitmesi ardından saçlar ılık su ve şampuanla güzelce yıkanır. Sonrasında ortaya çıkan ise canlı ve parlak saçlar olmaktadır.

Cansız saçların nedenleri

Cansız saçların meydana gelmesinde genelde yanlış uygulamalar etkin olmaktadır. Yanlış bilinenlerin doğru bir şekilde uygulanması için cansız saçların nedenleri nelerdir? bunlara daha yakından bakalım.

– Saç tipine göre şampuan kullanılmalıdır. Saçlar tiplerine göre normal, yağlı ve kuru 3 ayrılır. Bu nedenle kişinin saç tipini bilmesi ve buna göre bir şampuan seçimi yapması gerekmektedir.

– Saçları sık yıkamak cansız saçların nedenleri arasında yer alır. Saçlar ortalama 3 günde bir yıkanmalıdır. Sık sık yıkamak saçlarda var olan parlaklığın dahi kaybolmasına neden olur.

– Saçların kurutulması sırasında saç kurutma makinesinin yüksek ısıda olmamasına dikkat edilmelidir.

– Şampuan ve saç kremi aynı anda kullanılmamalıdır.

– Saçların aşırı sıcak suda yıkanmaması gerekir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*