Cafex Tek İçimlik Filtre Kahve – Hazır Filtre Kahve

A101 ürünlerini incelemeye devam ederken bir süredir içtiğim ve son derece hoşuma giden bir ürünle size merhaba demek istedim. Ben bir filtre kahve meraklısıyım. Bunun için denemediğim yöntem gitmediğim mahalle arası kahvecisi kalmadı diyebilirim. Söz konusu olan hazır filtre kahve olduğu zaman biraz boyut atlamak söz konusu olabiliyor. O konuya evde kendi imkanlarınızla hazırlayacağınız tariflere daha sonra değineceğim.

Cafex Tek İçimlik Filtre Kahve

Öncelikle 80 kuruş 1 TL arasında fiyatlardan satılan tek içimlik bir kahve seçeneğinden bahsediyoruz. Pek çok farklı özelliği bulunabilir. Bunlar arasında bu kahvelerin neden bu kadar ucuz olduğunu soracak olursanız kendi imkanlarınızla sadece bir dakika içerisinde filtre kahve içtiğinizi söylersek gerekli cevabı vermiş oluruz diye düşünüyorum.

Filtre Kahve Nasıl Yapılmaktadır

Bu işlem için öncelikle bir fincana ve bir o kadar da suya ihtiyaç duyarsınız. İşlem başlangıcında filtre kahvenizin kağıt bölümünde olan kısmından kopararak açınız. Sonrasında fincanın içine oturtun. Bir poşet gibi ağzının açık olması son derece önemlidir. Sonrasında ise sıcak suyu ilave ederek bir süre bekleyin. İstediğiniz sertliğe ulaşıncaya kadar bekletme süresini biraz esnetebilirsiniz. Afiyet olsun…

Tek İçimlik Kahve Tadı Nasıl

Fena değil, çok sert bir kahve tadı beklemeyin. Eğer kahvenizin sert olmasını istiyorsanız koyduğunuz suyu biraz daha az tutabilir ve filtresini su içerisinde biraz daha uzun süre tutabilirsiniz. İşlem bittikten sonra bir kaşık yardımıyla filtreyi sıkmanız durumunda daha yoğun bir kahve aroması ile karşılaşmanız da mümkün olabilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*