Buzla Leke Tedavisi Nasıl Olur?

Leke tedavisinde ortaya çıkan çeşitlilik cilt lekeleri ile mücadele eden kadınlara umut ışığı saçıyor. Son zamanlarda revaçta olan ve uzmanlar tarafından önerilen yöntemlerden biri de buzla leke tedavisi olarak karşımıza çıkıyor. Şimdi bu yöntemin ayrıntılarına daha yakından bakalım ve sizlere bu konuda çeşitli tarifler sunarak lekelerden kurtulmanıza yardımcı olalım.

Buzla leke tedavisi nasıl yapılır?

Buzla gerçekleştirilen leke tedavisinde yapılan uygulamalar buz terapisi etrafında toplanmaktadır. Buz terapisi ile lekeler üzerine etki edilmekte ve bu şekilde cildin lekelerden arınması sağlanmaktadır. Peki, buzla leke tedavisi nasıl gerçekleştirilir? daha yakından inceleyelim.

– Öncelikle hastanın cilt yapısı analiz edilir.

– Bunun yanında ciltte bulunan yağ oranı, alerji olup olmadığı ve hassasiyet gösteren durumlar tespit edilir.

– Deri kalınlığının belirli bir seviyenin üzerinde olması önemlidir. İnce deri yapısına sahip kadınlarda buzla leke tedavisi yöntemi uygulanmaz.

Buzla leke tedavisi kaç seans altında uygulanır?

– Buzla leke tedavisinde seans sayısını belirleyen lekelerin yoğunluğu ve büyüklüğü olmaktadır. Buna göre seans sayıları 1 ya da 3 seans arasında değişiklik gösterebilir.

– Ayrıca jilet izlerine bağlı olarak seans sayısının 18 dolaylarına kadar çıkması muhtemeldir.

– Buz terapisinde kullanılan aletler havada bulunan oksijen ve nemi aniden soğutur ve işlemler bu şekilde gerçekleştirilir.

– İşlem esnasında oluşan buz kristalleri cilt üzerinde lekeleri kısımları soyar ve bir peeling uygulaması gibi işlem görür.

Buzla leke tedavisi için doğal tarif

Gerekli malzemeler;

– 1 lt su

– 2 tatlı kaşığı kadar elma sirkesi

– 2 tatlı kaşığı kadar elma şırası

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Öncelikle malzemelerin tamamı bir kap içerisinde karıştırılır. Bunun ardından karışım buz kalıplarına dökülür ve buzluğa koyulur. Buz kalıplarının bir süre sonra donmasının ardından sabah ya da akşam olmak üzere bir buz kalıbı leke üzerinde 8 – 10 dakika aralıklarında gezdirilir. Bu yöntem baştan güneşten kaynaklı ciltte meydana gelen lekeler üzerinde oldukça etkilidir.

Derin cilt lekeleri için buzla leke tedavisi

Gerekli malzemeler;

– 2 adet salatalık

– 1 çay bardağı kadar limon suyu

Hazırlanışı ve uygulanışı;

İlk olarak salatalıklar soyularak bir kap içerisine rendelenir. Bunun ardından püre haline gelen salatalıklara limon suyu ilave edilir ve hazırlanan karışım buz kalıpları içerisine dökülür. Buz kalıplarından biri sabahları lekeli bölgeler üzerinde gezdirilir. Lekeler giderilmesinde oldukça etkili olan yöntem kısa süre sonra sonuçlarını gösterecektir.

Cilt lekeleri için buzla leke tedavisi

Gerekli malzemeler;

– 2 yemek kaşığı elma sirkesi

– 1 kahve fincanı su

– 1 su bardağı kadar püre haline getirilmiş çilek

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Malzemelerin tamamı bir kap içerisinde karıştırılır ve ardından buz kalıplarına dökülür. Her sabah olmak üzere kalıplardan biri ile ciltte bulunan lekeler üzerine gezdirme işlemi yapılır. Hazırlanan karışım ciltte meydana gelen her leke üzerinde etkili bir uygulamadır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!