Buz Lazer Epilasyon Nedir | Uygulaması Hakkında Bilgiler

Yapılan araştırmalar, epilasyon yaptıranların her sene bir önceki senenin iki katı arttığını göstermektedir. Bu durum yüksek memnuniyet getirdiği için farklı epilasyon türleri de giderek daha popüler olmaya devam ediyor. Uygun tüy alma yöntemleri sıralandığında kadınlar arasında epilasyon türlerinin farklı çeşitlerinden giderek artan bir destek uygulanmaya devam ediyor. Son zamanlarda popülerliği giderek artan buz lazer epilasyonu hakkında merak edilenleri sizin için araştırdık. İşe yarıyor mu? Nasıl uygulanması gerekiyor ve ne yapılması gerekiyor gibi soruların cevaplarını aradık.

Kıl Kökü İle Mücadele Ederken

Farklı epilasyon yöntemleri olduğundan bahsetmiştik. Aslında uygulanması gereken en doğru yöntem; işin uzmanı tarafından sizin cilt tipinize göre, uygun yöntemin belirlenmesi şeklinde olmalıdır. Farklı kıl köklerine, farklı cilt tiplerine ve yoğunluklara (hassasiyete) göre değişik yöntemler etkili sonuçlar almak için yerinde bir karar olacaktır. Bu yazımızda ise buz lazer epilasyon hakkında bilgileri bir araya toplamaya çalıştık.

Öncelikle geniş yüzeyler içerisinde kıl köklerine doğrudan ulaşmak amacıyla kullanılır. En büyük avantajı ise tam da bu noktada ortaya çıkar. Buz lazer epilasyon sayesinde tek seferde daha geniş bir alana ulaşıldığı için seanslar normal epilasyona oranla daha kısa sürmektedir.

Ciltten cilde farklılık göstermekle beraber ortalama 30 dakikalık seansların sonrasında ve 6 – 7 seans gibi bir aralıkta neredeyse istenmeyen tüylerin tamamından kurtulmak mümkün olmaktadır.

Çalışma Sistemi Nedir

Yavaş yavaş ısıtma ve soğutma şeklinde bir çalışma sistemi bulunmaktadır. Hem kıl köklerine daha etkili müdahale edilmesini sağlar. Hem de kılların daha etkili bir şekilde soğutulmasına olanak sağlar. Bu da epilasyondan duyulan acının bir nebze de olsa azalması anlamına gelecektir.

Buz Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmeyenler

Öncelikle bu konunun teknolojinin bir nimeti olduğunu söyleyerek başlayabiliriz. Buz lazer epilasyon hem yeni kıllara karşı etkili hem de daha geniş alanlarda kullanıma olanak sağlıyor. Hem de son derece hassas noktalarda da kullanılabiliyor. Bu konuda yüz ve diğer özel bölgelere uygulanması konusunda bir uzmandan destek almanızı tavsiye ederiz.

Bunun dışında seanslarının daha kısa sürdüğünü, daha az seansla sonuçlandığını ve uzun süreli epilasyon konforu sunduğunu da unutmamak gerekiyor. Son yıllarda teknolojiden destek alarak epilasyon konusunda atılmış en mantıklı adım olarak buz lazer epilasyonu örnek göstermekte yanlış olmayacaktır. Bu ve bunun gibi tüm konu başlıkları hakkında aklınıza takılan tüm soruları bize sorabilirsiniz. Sağlıklı ve mutlu günler diliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*