Büyük Beden Etek Modelleri 2014

Büyük beden giymek zorunda olan kadınlar için kıyafet uydurmak oldukça zor bir iştir. Dış görünümde bedenin kusur olarak görülen kısımlarını saklamak için kadınlar ellerinden gelen çabanın daha fazlasını harcarlar. Ancak bilinmelidir ki öncelikle iyi görünmek için kişinin kendini olduğu gibi kabul etmesi ve kendine gerçekten yakışanı tercih etmesi gerekir. Kıyafet seçiminde de en önemlisi eteğin doğru seçimidir. Çünkü büyük beden giyiminde kıyafetin geri kalanı alt giyime göre dizayn edilmektedir. Peki ya fazla kilolu ve büyük beden giyinen kadınlar için büyük beden etek modelleri 2014 yılında nasıl tasarlanmıştır?

Büyük beden giyiminde nelere dikkat edilmelidir?

Büyük beden giyimi kadın giyiminde oldukça hassas ve üzerine çok fazla düşünülen konulardan biridir. Çünkü görünümü gerçekten önemseyen ve fazla kilolarını takıntı edecek derecede sevmeyen kadınlar bu kilolardan kurtulmak için her türlü spor egzersizleri, diyetler gibi zahmetli işlere kalkışmaktadırlar. Bu kadar zahmetli işin arasında kendilerini iyi hissetmek için çabalarının karşılığını aynada görmek isterler. İşte tam da bu noktada iyi tasarlanmış ve dikimi profesyonelce gerçekleştirilmiş büyük beden kıyafetler devreye girmelidir. Çünkü emeğinin karşılığını gören kişi yaptığı işlere sabır göstererek devam edecektir.

Büyük beden giyiminde en önemli kısım alt giyimdir. Seçimi iyi gerçekleştirilmemiş bir alt kısım görünümün de çirkin olasına neden olabilir. Hatta kişinin olduğundan daha kilolu görünmesine neden olabilir. Bu nedenle büyük beden giyiminde alt giyime özellikle dikkat edilmelidir. Alt giyimde ise etek tercih edilmelidir. Fazla kilolu bayanların giyiminde pantolon tercihi pek önerilmez. İlla ki pantolon giyilecekse bol paçalı pantolonlar tercih edilmelidir.

Büyük beden etek modelleri bilinçli seçilmelidir. Bu sene de piyasaya sunulmuş olan birbirinden şık büyük beden etek modelleri bulunmaktadır. Önemli olan bunların içinden kişinin kendine en yakışanı bulup giyiminde tercih etmesidir. Tabi ki giyinmek zevk meselesidir, zevkler ve renkler tartışılmaz buna bağlı olarak da kişinin giyim tarzına fazla karışılmamalıdır. Ancak büyük beden gibi özel durumlarda kişilerin profesyonel yardım alarak giyim tarzını belirlemesi daha uygun olabilir.

Büyük beden etek modelleri nelerdir?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki son yıllarda büyük beden giyimlerinde koyu renklerin hakimiyeti yavaş yavaş kırılmaktadır. Büyük beden giyiminde, birbirinden güzel renklerin birbiriyle olan muhteşem uyumları kullanılarak fazla kilolara adeta makyaj yapılması, koyu renklerle fazla kiloların saklanması alışkanlığının önüne geçmiştir.  Böylece büyük beden kadınların da daha içten ve severek giyebilecekleri kıyafet tasarımları ortaya çıkmaktadır. Tabi ki henüz koyu renklerin hakimiyeti tam olarak kırılabilmiş değildir.

Büyük beden etek modellerinde dikkat çeken öğelerden biri eteklere tek rengin hakim olmasıdır. Tercih edilen renk açık renk de olsa etekler tek renk olarak tasarlanmaktadır. Kumaş üzerinde farklı desen ve işlemelere gidilmemiştir. Tasarımcılar büyük beden etek tasarımında asimetrik dikimler, farklı cep ve düğme dikimi kombinasyonlarıyla eteğin modeline hava katılma yoluna gitmiştir. Büyük beden etek modellerinde cep kısmı oldukça sık kullanılan bir detaydır. Çoğu büyük beden etek modelinde cep detayına rastlamak mümkündür.

Büyük beden eteklerin tasarımında dikkat çeken öğelerden biri de pileler ve farklı dikim tarzlarıdır. Bu etek modellerinin neredeyse tamamında pile kullanılması mümkündür. Koyu tonların dışında oluşturulmuş renkli eteklerde dahi kullanılan pileler eteğe bir yandan hava katarken bir yandan da fazla kiloların doğru bir şekilde makyajlanmasını gerçekleştirmektedir.

Büyük beden etek modellerini tesettürlü bayanların çok rahatlıkla tercih etmeli de söz konusudur. Bu etek modellerin, vücut hatlarını belli etmemesi ve genellikle uzun olmaları nedeniyle birçok tesettürlü bayan tarafından tercih edilmesi mümkündür. Büyük beden elbiselerinde ortaya çıkan yeni tarz modeller ile büyük bedene sahip kadınların artık kendileriyle daha barışık olmalarının da önü açılmış olmaktadır. Fazla kiloya sahip hanımlar, böylece kalıp elbise modellerini tercih etmek durumunda kalmamaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*