Büyük Beden Abiye Elbise Modelleri

Büyük Beden Abiye Elbise Modelleri Resimleri (1)

Abiye modellerinin herkeste belirli vücut ölçülerine göre hazırlanmış algısı vardır. Mağaza vitrinlerinde hep en iyi vücut ölçülerine sahip cansız mankenler üzerinde en güzel abiye elbise modelleri sergilenir. Reklamlar yapılırken en güzel mankenlerin üzerinde taşıdığı abiye modelleri ile aynı durum söz konusudur. Ancak bilinmelidir ki özellikle son yıllarda obezite sorunları baş göstermiş ve kilolu bayanların sayısı gün geçtikçe daha fazla sayılara ulaşmıştır. Durum böyle olunca da haliyle var olan büyük beden abiye elbise modeli ihtiyacı da artmıştır. Bu durumun farkında olan tasarımcılar birkaç sezondur birbirinden güzel tasarlanmış büyük beden abiye modelini kadınların beğenisine sunmaktadır. Büyük beden kadınlar için özel olarak tasarlanmış bu modeller hakkında fikir sahibi olmak için yazımıza göz atabilirsiniz.

Büyük beden abiye elbise modelleri nelerdir?

Büyük beden abiye modellerini diğer abiyelerden ayıran tek özelliğin beden olarak daha büyük tasarlanmış olmasıdır denilebilir. Büyük beden abiye elbise modellerinde de diğer abiye tasarımlarında yer alan her türlü özelliği bulabilirsiniz. Örneğin straplez tasarlanmış olan yazının galerisindeki üst kısmı mavi etek kısmı mavi tonlarında gökkuşağı renklerinden oluşan modeli ele alalım. Bu modelin sırt kısmından görüntüsünü görmektesiniz. Örnekte yer aldığı üzere abiyenin daha küçük ölçülerde tasarlanmış olan diğer abiye modellerinden tasarım olarak tek farkı beden ölçüsü olarak daha geniş tasarlanmış olmasıdır. Onun dışında etek tasarımı olarak diğer modellerde görülenler gibi kabarık etek modeli kullanılmıştır. Üst kısım bedeni saracak şekilde tasarlanmıştır. Sırt dekoltesi ve göğüs dekoltesi de tüm straplez modellerde olduğu gibi rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Fazla kilolarını saklamak isteyen kadınlar içinse daha çok iki askılı abiye tasarımları önerilmektedir. Aynı zamanda kullanılan abiye modelinin renginin koyu tonlarda tercih edilmesi fazla kiloları daha çok saklayacaktır. Karışık renklerde ve farklı desenler içeren kumaşlarla üretilen şifon etekli hafif koyu renk modeller büyük beden abiye elbiseler arasında parlayan modellerdir. Bu modellere omuz hizası tül veya dantellerle tasarlanmış düz hizasındaki pileli eteğiyle bordo renk gibi koyu renklerle tasarlanmış abiye modelini eklemek mümkündür.

Daha özel kıyafetler arayan büyük beden kadınlar için tasarlanmış balık etek abiye modelleri düğün nişan törenleri gibi ortamlarda tercih edilebilir. Ayrıca tek askılı olarak tasarlanmış abiye modellerinin büyük çoğunluğunun da bu tarz özel davetlerde veya akşam yemeklerinde kullanılabileceğini belirtmek gerekir. Tesettürlü bayanlar için özel olarak tasarlanmış büyük beden abiyeler de mağazalardaki yerini almaktadır.

Büyük beden abiyelerin tek sorunu satışlarını yapan mağaza sayısının eksik olmasıdır. Büyük bedenli kadınlar alışverişle çıktıklarında özel olarak büyük beden kıyafet satan mağaza veya dükkanlardan alışverişin yapmak durumundadırlar. Tabi ki her insanını normal ölçülerinde olmasını sağlıklı olmaları adına isteriz. Ancak her sezon gelişen moda sektörünün fazla kilolu büyük beden ölçülerine sahip kadınlar için daha fazla seçenek sunmaları gerekmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*