Bu hataları yapmayın

Bir bayanın her zaman güzel, genç ve sağlıklı görünebilmesi için, doğru makyaj uygulaması gerçekleştirmiş olması gerekmektedir. Kimi zaman bayanların yaptığı hatalar, maalesef ciddi bir risk taşımaktadır. Yapılan bazı hatalar sonrasında, kusurlu ve yaşlı görünümler bayanların karşısında sorunlar oluştururken, o yanlışlardan 9 başlık altında şöyle bahsedebiliriz.

1.Makyaj abartılı olmamalıdır

Eğer ki güzel ve hafif bir makyaj uygulanırsanız vezir, yanlış ve abartılı bir makyaj tercih ederseniz rezil olursunuz. Mümkün olduğu kadarı ile daha az makyaj ürünü ve hafif tonlar kullanılmalıdır. Doğal makyajlar her zaman kişiyi daha hafif ve kendinde gösterecektir. Cildinizi fazla makyaj daha fazla yoracağından, normalinden daha fazla yaşa sahip olmuş gibi de görünebilirsiniz. Genç ve bakımlı görünmek için, hafif makyajlar uygulamalısınız.

  1. Makyaja hazırlık yapmak önemlidir

Direkt olarak makyaja başlamak, her zaman bayanların yaptığı en önemli hatalar arasında. Maalesef bir temel uygulaması yapmadan kullanılan fondöten bile yüze tam olarak uyum sağlayamayacağından, doğal görünmeyecektir. Bunun da ne kadar sorunlu ve korkunç görüneceğini bayanlar daha iyi bilecektir.

  1. Cilt temizlenmeli ve ölü derilerden kurtulmalıdır

Makyaj hazırlıkları arasında, cilt temizliği de önemli bir yere sahiptir. Ölü deri ve fazla yağdan arındırılması ve daha sonra da nemlendirilmesi gerekiyor. Haftada en az 2 defa peeling uygulaması yapılması gerekmektedir. Makyaj yapılmadan önce de yağ temizlenmeli, uygun bir nemlendirici kullanılarak, nem dengesi sağlanmalıdır. Daha sonra ise, makyaj uygulaması hafif olarak gerçekleştirilebilir.

  1. Güneş kremi her zaman kurtarıcınız

Nemlendiriciler elbette ki önemlidir. Fakat ondan daha önemli olan ve kadınların vazgeçmemesi gereken bir ürün güneş kremidir. Güneş, zararlı ışınlardan kaynaklı olarak, yanık, leke, kırışıklık ve çizgiler oluşturabilmektedir. Bu kremin uygulanması dahilinde, cilt güneşten gelen UV ışınlarına karşı bir koruma kalkanı oluşturuyor. Böylelikle cilde verilen destek ile canlılık ve sağlıklı görünüş korumuş oluyor.

  1. Yanlış makyaj ürünü

Her şeyin fazlası ve abartısı zarar. Makyajda da yanlış seçimler arasında, ışıltılı ürünler alıyor. Parlak ve sim içeriği bulunan ürünleri seçmeyi düşünüyorsanız, daha yaşlı ve olgun görünmekten kaçınamayacaksınız.

  1. Güneş gözlüğü kullanımı

Pek çok kişi, güneşli günlerde güneş gözlüğü kullanmıyorlar. Gözlerinizi kısarak güneşe bakmak, sürekli olduğu durumlarda, kırışıklıklara neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra, kullanılan yanlış cam seçimleri, gözlere de zarar vermektedir. Doktorun tavsiye etmediği güneş gözlükleri kullanılmamalıdır.

  1. Yanlış rimel uygulaması

Elbette ki iri gözlere sahip olmak her bayanın istedikleri arasında. Fakat alt kirpiklere sürülen rimeli, yaşınızı daha çok gösterdiğinden, yapılan hatalardan birisidir. Bunun yerine, göz kalemleri kullanmak sizlere daha fazla yardımcı olacaktır. Daha fresh bir görünümü nüde tonlarında sağlayabilirsiniz.

  1. Fazla pudra uygulaması

Pudranın amacı, cildinizde yer alan parlaklıkları yok etmektir. Fakat fazla uygulama, kırışıklıklara dolmuş olması riskini ortaya çıkaracaktır.

  1. Yanlış kaş tipi

Kaşınızı ne kadar ince yaparsanız, yaşınızı o kadar yükseltmiş olursunuz. Bunun için, kaş şekillendirmelerde, yaşınıza uygun tercihler yapmanız gerekiyor. Mümkün olduğunda doğal görünmek, kurtarıcı bir özelliğe sahiptir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!