Bohem Tarz: Salaş ve Uzun Hırka

 Bohem Tarz: Salaş ve Uzun Hırka

Yazdan kalma bir havayı sezdiren bohem akımı, kış mevsiminde de adından söz ettiriyor. Uzun hırka modelleri günlük kombinlerde artık çoğu kişinin vazgeçilmezi olmaya aday. Kurtarıcı bir sembol olarak da değerlendirilebilecek olan bu hırkalar, her kombine uyum sağlamaktan da geri kalmıyor. Bayan hırka denildiğinde artık günümüz modasında; oversized, XL beden trendi, dökümlü kombinler öne çıkıyor. Pantolon, etek, elbise aklınıza ne gelirse işte, hepsinde bir hareket yaratmak için, uzun hırkalar tercih ediliyor.

Uzun hırka kombinleri

Model ve kesim olarak farklı tarz uzun hırkalar, çok ayrı boylarda incelenebilir. En uzunu yerlere kadar betimlense de, minimal olanlarda dizlerde bitiyor. Örgü, yün, düz sade kumaşlardan üretilen hırkalar, bohem tarzından esinlenmiş bir hava estirmenize de olanak tanıyor. Salaş bir görünüm yakalamak içinde bir hırka yeterli olacaktır. 2015 yılının trendlerinde yer alan baharat tonları, belirgin desenlerle büyük beden hırka seçimlerinde de ön planda. Hem elbisenin şıklığını sporlaştırmak, hem de farklı bir hareket katmak için kullanılabilir. Kombinler de ek aksesuar olarak ince kemerler de takılabiliyor. Bu kemer ayrıntısı aynı hırkanın farklı bir görünüm elde etme avantajı da sağlıyor.

Hırkalar baharın müjdesi

Güneş artık yavaş yavaş kendini göstermeye başladı. Bir ay sonra bahar kapıda bitecek. 2015 İlkbahar sezonunun da uzun salaş hırka kış mevsiminden başrol tacını bahara aktarıyor.  Mini elbiseler, mini şortlar üzerine muhteşem bir tarzı ortaya çıkarıyor. Özellikle baharın gelmesi ile beraber beyaz ve gri hırkalar bir adım öne çıkacak. Şık kombinlede de kullanılabilen hırkalar, zarif bir duruşun temsilciliğini de üstlenmekten geri kalmayacağa benziyor. İlkbahara doğru ilerlendikçe çok daha ince hırkalar dolaplarda yerini almak için bekliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın