Bohem Giyim Tarzı Nedir? – Bohem Giyim Modelleri

Bohem-Giyim-Tarzi-Nedir-Bohem-Giyim-Modelleri-Resimleri
Bohem Giyim Tarzı Nedir?- Bohem Giyim Modelleri

1960 – 1970 yılları arasında yaygınlaşan kişiliği yansıtan tasarımlar bohem giyim tarzı adı altında karşımıza çıkar. Bohemian kelimesi Çingenelerden gelen ve özgürlük anlamı taşıyan bir kelimedir. Bohem tarzı hippi, etnik, vintaj, Çingene öğelerin birleşiminden oluşuyor. Bu tarz bir moda olarak değil, kişinin yaşam tarzı olarak kabul edilmektedir. Bohem tarzından giyinmek isteyen bayanların çoğu sokak dilencisi görünümüne düşecek kadar abartılı olabiliyor. Bu durum insanlarda bohem tarzı giyimin eski püskü kıyafetler olduğu düşüncesi uyandırıyor.

Bohem Tarzı Neler İçerir?

Bohem tarzı özgür, anı yaşamayı seven ve rahat kişilerin benimsediği bir akımdır. Mantık olarak bakacak olursak bu tarz, giyim kuşama fazla para ayırmak istemeyen insanların daha düşük bütçeler ayırarak bir stil oluşturmasıdır.

Bohem tarzı günümüzde daha çok boho chic adı ile anılıyor. Boho chic trend parçaların bohem tarzı ile kaynaştırılarak bir stil oluşturulmasına denir. Bohem giyim tarzı moda kaygısı gütmez. Bu stili oluşturmak için servet harcamaya gerek olmasa da günümüz şartlarında ünlü tasarımcıların ürünlerine servet yatırarak giyinmek oturmuş durumdadır.

Bohem-Giyim-Tarzi-Nedir-Bohem-Giyim-Modelleri-(17)-Resimleri
Bohem Giyim Tarzı İçerisinde Desenli Birçok Modeli Bulmak Mümkündür!

[wp_ad_camp_1]

Bohem giyim tarzının ana renkleri baharat tonları olarak bilinse de pek çok rengi içinde barındırır. Çoğunlukla desenli olan bu giyim tarzının en popüler desenleri arasında şal deseni, çiçek deseni, batik/ombre, suzani gibi desenler yer alıyor. Bu tarzda en çok uzun etekler, püskül detaylı aksesuarlar, büyük takılar, örgü ve dantel parçalar, İspanyol paça pantolonlar, kovboy şapkalar dikkat çekiyor.

Bohem Tarzı Kombinler Nasıl Olmalı?

Bohem stili yaratmak istiyorsanız ve bu stil ile kötü bir görüntüye sahip olmak istemiyorsanız bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu tarzda en önemli kural boyunuzu açacak kadar uzun veya vücut ölçülerinizden büyük parçalar tercih etmemelisiniz. Renk kombinasyonu, uzunluk, kat ve kalıpları konusunda dikkatli davranmanız gereklidir. Üst üste ve kat kat giyilmiş kıyafetler içinde küçük ve tükenmiş görünmenize sebep olur.

Herkes bohem stilini taşıyamaz, eğer illa bu stile uygun giyinmek istiyorsanız size ve bugüne ait parçalarla bohem tarzını birleştirebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*