Bimde Satılan Yüz Maskesi

Bugün Bim mağazalarında yerini alan dermokil maske ürünlerini deneme fırsatım oldu. Dermokil maske çeşitlerine göre tek kullanımlık paketler halinde üç farklı ürün satışa sunulmuş. İlk maske gençleştirici özelliğe sahip, diğerinin sıkılaştırıcı ve temizleyici özelliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Benim asıl almayı düşünerek gittiğim maske ise soyulabilir havyarlı siyah kil maskesi oldu ki bunu daha detaylı bir şekilde anlatacağım. Dilerseniz cilt bakımı bölümüne göz atabilirsiniz.

Maskelerin tanesinin 5 tl civarından satıldığını söyleyelim. Kalitesine ise söyleyecek söz bulamıyorum, öncelikle çok daha pahalı yüz maskelerini denedim. Son zamanlarda bimde satılan cilt maskelerinin neredeyse tamamının kaliteli olduğunu ve kullandığım zaman pişmanlık duymadığımın altını çizerek maskeleri incelemeye başlıyorum.

Dermokil Soyulabilir Havyarlı Siyah Kil Maskesi

Yağ dengesini sağlayan bir maske olmasının yanı sıra kırışıklığın önüne geçmek için de kullanılıyor. Yüzünüzün pürüzsüz görünüm kazanması için temizleyici cilt maskesini düzenli olarak kullanmanız tavsiye edilmektedir.  Bu maskenin kullanımında en sık yapılan hatanın cildin ıslak bırakılması (ıslak cilt üzerinde uygulanması) olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle cildinizin kuru olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ise yüzünüze göz ve çevresini koruyarak bir tabaka halinde uygulayınız. Yarım saat kadar beklemeniz yeterlidir. Kullanma talimatında uygun süre 20 dakika olarak belirtilmiştir. Dilerseniz 20 dakika da yüzünüze uygulayabilirsiniz. Dermokil maske için genellikle bu süre yeterli olacaktır.

Kullanım sonrası cildinizde bir tabaka oluşuyor. Bu tabakayı parmak uçlarınızla çekerek son derece kolay bir şekilde soyabiliyorsunuz. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu göz ile temas etmesinin önüne geçmektir. Bunun dışında herhangi bir problem yaşamaksızın temiz ve sıkı bir cildi hissedebilirsiniz.

Dermokil soyulabilir havyarlı siyah kil maskesi fiyatı internet üzerinde ortalama olarak 6 – 7 tl civarından satışa sunuluyor olmasına rağmen bim marketlerinde 5 tl’ye satın alınabilmektedir.

Dermokil Kil ve Kahve Maskesi

Tanıtımını yapacağım ve benim gönlümü fethetmeyi başarmış ikinci maske ise dermokil maske çeşitleri arasında en çok (internette) aratılan ürün oldu. Özelliklerine göz attığımız zaman sıkılaştırıcı, genç görünüm ve pürüzsüzlük vaat eden bu maskenin oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Soyulabilir havyarlı olan üründen farkı ise kil ve kahvenin birleşimi ile ortaya çıkmış olmasıdır. Kahvenin cilt üzerine olumlu etkileri bugün herkesçe bilinmektedir. Kil ile kahve birleştiğinde ise bu artıların biraz daha fazlalaştığını söyleyebiliriz.

Bu maskede kahve yağı ve çekirdeklerinin cildi sıkılaştırıcı etkisi ön plana çıkarılmakta aynı zamanda kahve tozları yardımıyla da peeling yapılması sağlanmaktadır. Kahve kokusu ve aromasının etkileri ise cildi yenileyici özelliklerinin bir adım önüne geçiyor diyebiliriz.

Uygulamasında ise havyarlı cilt maskesinden farklı olarak yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra cildin yıkanması (birkaç kez) yeterli olmaktadır. Bir kil maskesinden beklediğimiz her türlü ayrıcalığı bu ürünün bize sunduğunu da belirtmiş olalım.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!