Beyaz Abiye Elbise Modelleri 2014

Beyaz Abiye Elbise Modelleri 2014 Resimleri (21)

Abiye elbiseler daha çok kadınların özel günlerde, davetlerde, düğün nişan gibi organizasyonlarda tercih edebilecekleri türden elbiselerdir. Birçok abiye elbise modeli içinde bazen seçim yapmak zor olmaktadır. Hele ki söz konusu abiye modeli beyaz abiye elbise modeli ise modeller arasında kaybolunur ve seçim yapmak iyice zorlaşır. Sizlere yardımcı olması için biz de bu yazıyı hizmetinize sunmaktayız. Beyaz abiye modelleri ile alakalı bilmek istediklerinizi bulabileceğiniz bu yazımızı okurken iyi eğlenceler dileriz.

Beyaz abiye elbise modelleri neden tercih edilir?

Abiye elbiseler arasında beyaz abiye elbise modellerinin ayrı bir yeri vardır. Çünkü beyaz abiyeler gelinlikler kadar güzel görünür ama gelinlikten daha rahattır ve elbise kadar da rahat kullanılabilir. Zaten son yıllardaki gelinlik modellerine bakıldığında gelinliklerin tasarımlarının da abiye elbise modellerine yaklaştığını görmekteyiz. Bu konuyla ilgili daha geniş bilgilere trend gelinlik modelleri yazımızda ve diğer gelinlik modelleriyle ilgili yazılarımızda ulaşabilirsiniz. Beyaz abiye modelleri birçok farklı tasarımla mağazalardaki yerini almaktadır. Durum böyle olunca acaba tek bir renk elbiseden her zevke uygun elbise modelini bulunabilir mi sorusu da cevaplanmış olmaktadır.

Beyaz abiye modelleri nelerdir?

Beyaz abiye modellerinde bu senenin en dikkat çeken özelliği tek askılı modellerin geçene senelere oranla koleksiyonda daha fazla sayıda yer almasıdır. Aynı zamanda straplez modellerde de düz straplez ve kalp şeklinde strzplez modeller gibi farklı tasarımlar yer almaktadır. Aynı duruma iki askılı modellerde de kare yaka, sıfır yaka, kalp şeklinde yaka, ince askılı ve kalın askılı gibi özellikler ile rastlanmaktadır. Abiye modellerinde genel olarak dikkat çeken özelliklerden biri de derin yırtmaç, sırt ve göğüs dekolteleridir. Bazı modellerde bu özellikler fazlasıyla öne çıkmaktadır. Şimdi beyaz abiye elbise modellerine biraz daha yakından bakalım.

Beyaz elbiseler abiye tasarımlarında önemli bir yere sahiptir. Öyle ki sırt dekolteli beyaz abiye elbiselerden bir kısmı birkaç ufak detayın eklenmesiyle kadınlar tarafından gelinlik modeli olarak tercih edilmektedir. Beyaz abiyelerdeki diğer dikkat çekici özelliklerden biri de tek askılı modellerde karşımıza çıkmaktadır. Tek askılı modellerde askı farklı şekillerde detaylandırılarak ya çanta ile ya da takılar ile bütünleştirilmektedir. Tek askılı modellerdeki bu ayrıntıyı iki askılı tasarımlarda da görmek mümkündür. İki askılı modellerin bazılarında askı kısmında yer alan tasarıma özelliği elbisenin daha çok bel kuşağında veya farklı yerlerinde de kullanılarak elbisede bir bütünlük ve derinlik ortaya konmaktadır. İki askılı modellerin bazılarında dekolte kare yaka, kalp şeklinde yaka gibi yakalarla ortaya konsa da özellikle küçük göğüslü bayanlar veya dekolte tercih etmeyen bayanlar için sıfır yaka askılı modeller de bulunmaktadır. Straplez modellerde ise dekolte hem göğüs hem de sırtta yer alırken çok farklı dekolte şekilleri görülmektedir.

Beyaz abiyelerde etek modellerine bakıldığında çok fazla bir farklılık görülmemektedir. Ancak var olan etek tasarımları tatmin edici sayıdadır. Her abiye modelinde olduğu gibi bu abiyelerde de uzun etekli modellerin sayısı çoğunluktadır. Uzun etekli tasarımların birçoğunda ise yırtmaç detayları göze çarpmaktadır. Ancak yırtmaç bulunmayan elbise sayısı da oldukça fazladır. Uzun elbiselerin bir kısmında dantellerle veya tüllerle süslemeler yapılmıştır. Bazıları ise baştan aşağı pileli olarak tasarlanmıştır. Kısa etekli modellerde bol kesim ve dar kesim elbiseler bulmak mümkündür. Mezuniyet baloları gibi davetler için dar kesim kısa etekli beyaz elbiseler tercih edilebilir. Bol kesim beyaz elbiseleri ise günlük kullanımda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Uzun etekli modeller de yerine göre tüm özel davetlerde tercih edebilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*