Bepanten Krem

Bepanten-Krem-Resim
Bepanten Krem

Birden çok kullanım alanına sahip olan bepanten krem, çoğunlukla bebeklerde kullanılır. Fakat krem faydaları açısından değerlendirildiğinde yetişkinlerde de kullanılmak ve oldukça faydalı bir krem olarak görülmektedir. Benpanten krem ne işe yarar? dediğinizi tahmin ederek öncelikle kısa bir özet geçmek istiyorum. Bepanten kremin kullanım alanları arasında bebeklerde pişik ve yetkişkinlerde cilt tahrişleri ya da benzeri problemler yer alır. Hızlı etkileri olması nedeniyle pişikleri kısa sürede tedavi eder. Aynı şekilde biz yetişkinlerde yaşanan cilt sorunlarını da oldukça etkili bir içerik ve formüle sahip olan bepanten ile tedavi etmek mümkündür.

Bepantem Krem ve Merhem

Cildin hangi bölgesi olursa olsun her bölgesinde oldukça etkili olan bepanten krem ya da bepanten merhem iki farklı şekilde anılır. Krem formu yüze uygulamak için daha idealdir. Merhem formu ise krem formuna oranla daha yoğun bir yapıya sahiptir. Bu yoğunluk bepanten merhemin cilt sorunları üzerinde daha etkili olmasına olanak sağlar.

benpanten krem ne ise yarar resim

Bepanten Krem Faydaları

Bepanten kremin faydalarını tek tek listelemeden önce size bu kremle ilgili önemli özelliği açıklamak istiyoruz. Cilt problemlerinizde tamamen bitkisel içeriğe sahip bir krem kullanmak istiyorsanız, bunun için bepanten kremi tercih edebilirsiniz. Çünkü bepanten krem bitkisel içerikli bir kremdir. Doğal bir krem olması nedeniyle cilde herhangi bir şekilde zarar vermez. Bunun yanında cildin her bölgesinde sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Bitkisel olması benpanten krem faydaları arasında aslında başlı başlına bir fayda olarak görülmektedir. Diğer faydaları soru cevap şeklinde açıklamaya çalışalım.

Bepanten Krem Cilde Faydaları Nelerdir?

– B vitaminleri arasında yer alan pantotenik asit, dekspantonel ön maddesini bulundurur. Bepanten krem içeriğinde de bu etken madde vardır.

– Cildin kolayca emdiği krem, B5 vitaminine dönüştürülür ve bu dönüşümün ardından cilde birçok fayda sağlar. Vücutta bulunan B5 vitamini deriyi ve mukozayı yeniler. Ayrıca ciltte oluşan deformelerin tedavi edilmesinde etkilidir.

– Kuru cilt yapısından dolayı pul pul dökülen cildi tedavi eder.

bepanten krem cilde faydalari resim

Bepanten Krem Yanığa İyi Gelir Mi?

– Başta yanıklar olmak üzere cilt yaralarının tedavisinde kullanılır.

Bepanten Krem Yaraya İyi Gelir Mi?

– Hafif derecede sıyrıklarda etkilidir.

benpanten krem faydalari resim

Bepanten Krem Güneş Yanığı

– Güneş kaynaklı yanıklarda sancı ve ağrıyı dindirir.

Bepanten Krem Pişiğe İyi Gelir Mi?

– Pişik oluşumlarını tedavi eder. (özellikle bebeklerde)

Bepanten Krem Emziren Anneler İçin Faydalı Mı?

– Bepanten kremle meme bakımı da yapılır. Emziren annelerde meme uçlarında çatlama meydana gelir. Bu krem ile çatlaklar tedavi edilir.

Bepanten Krem Dudağa Sürülür Mü?

– Dudaklarda meydana gelen çatlakların tedavisinde tercih edilir.

Bepanten Kremin Kullanıldığı Diğer Bölgeler

– Anüs çatlaklarının tedavisinde de kullanılır.

Bepanten Krem Nasıl Kullanılır?

Faydalı olduğu kadar kullanımı da oldukça kolay olan bir kremdir. Kremin tüpünü sıkarak parmağınızın ucuna bir miktar alın ve cildinizde problem yaşadığınız kısma sürün. Sürerken bir yandan hafif bir şekilde masaj yapmayı ihmal etmeyin. Yeteri kadar sürdüyseniz, bandajlama adımına geçin. Bepanten kremin kullanımında bandajlama önemlidir. Kremin sürülmesinden sonra ilgili bölgenin sıkı bir şekilde bandajlanması gerekir. Bir de günde en fazla iki defadan fazla kullanılması tavsiye edilmez. Günde iki kez kullandıktan sonra siz de göreceksiniz ki yaşadığınız cilt sorunu kısa süre zarfında yok olacak.

[wp_ad_camp_1]

bepanten krem kullanimi resim

Bepanten Krem Saça Faydası Nedir?

Bepanten krem cilt için faydalı olduğu gibi çeşitli karışımlar içerisinde saçlar için de fayda sağlamaktadır. Şimdi bepanten kremin saça nasıl fayda sağlayabileceğine yakından bakalım.

Bepanten Krem ile Sağlıklı ve Yeni Çıkan Saçlar

Gerekli malzemeler;

– 8 – 10 adet doğum kontrol hapı

– 2 adet bepanten ampül

– Sürekli kullandığınız şampuan

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Öncelikle doğum kontrol hapını (bir hava içerisinde olabilir) iyice ezin. Daha sonra kullandığınız şampuanın içine ezdiğiniz doğum kontrol haplarını ve 2 adet bepanten kapsülü atın. Hazırlanan karışımı düzenli bir şekilde kullanmaya başlayın ve her banyo sırasında şampuanın kutusunu sallamayı unutmayın. İsteyenler doğum kontrol hapı ve bepanten kapsülleri saç kremi içerisinde de kullanabilir.

Bu karışım düzenli bir şekilde kullanıldığında saçların daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Ayrıca dökülen saçların yerine yeni saçlar çıkmasına katkı sağlar. Bu karışımın işe yaraması için en önemli koşul düzenli kullanımdır. Ara vererek ya da düzensiz bir şekilde kullanılırsa fayda göstermeyebilir.

Yıpranan ve Kuruyan Saç Uçlarına Bepanten Krem

Yıpranan saç uçlarını onarmak her zaman kolay olmaz. Böyle durumlarda kadınlar genelde kırık saç uçlarını kestirmeyi düşünür ve kuaförün yolunu tutar. Ancak yıpranmış olan saç uçlarını bepanten krem ile onarmak ve doğal haline kavuşturmak mümkündür.

Bu uygulamada bepanten kremi saç uçlarınıza güzelce sürün ve ortalama 30  ya da 40 dakika kadar bekleyin. Bunun ardından saç uçlarınızı yıkamanız yeterli olacaktır. Saçlarının kuruluğundan ve yıpranmış halinden şikayet edenler de bepanten krem ile çözüm bulabilir. Kremi saç diplerine temas ettirmeden saçınızın tamamına uygulayın ve aynı süre bekleyin. Daha sonra saçlarınızı ılık su ile durulayabilirsiniz.

Bepanten Kremin Hamilelik Sonrası Kullanımı

Hamilelik sırasında bepanten krem kullanımı genel olarak tavsiye edilmez. Ancak hamileliğin sona ermesinin ardından karın bölgesinde oluşan çatlaklar için kullanılabilir. Bu konuda bazı kadınların bebeklerini dünyaya getirmelerinin ardından bepanten kremi karın çatlaklarına uyguladıkları ve olumlu sonuçlar aldıkları görülmüştür. Yani bepanten kremin hamilelik döneminde değil, bu dönem bittikten sonra kullanılması daha uygun bir kullanım olacaktır.

Bepanten Krem Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

– Krem hangi koşulda olursa olsun kullanılmasının ardından eller kesinlikle yıkanmalıdır.

– Gözlere ve çevresine temas ettirilmemelidir. Böyle bir temas olması halinde ile kremin temas ettiği bölgeler bol su ile iyice temizlenmelidir.

– Hamilelik ve emzirme döneminde rahatlıkla kullanılabilir. Bu dönemlerde kullanılmaması gerektiği konusun herhangi bir uyarı bulunmamaktadır. Ancak emziren anneler kremi göğüs bölgelerinde kullanmış ise emzirmeden önce uygulama yapılan bölgeyi bol su ile yıkamalıdır.

– Krem, bilindiği gibi bebeklerde pişik problemlerinde kullanılır. Bu kullanım her bez değişiminde sonra temiz cilde olmalıdır.

pisikler icin bepanten krem resim

– Bepanten kremin oda sıcaklığında saklanması ve yüksek sıcaktan uzak tutulması gerekir. Ayrıca çocuklardan da uzak tutmak doğabilecek birtakım problemler adına hassas bir durumdur.

– Kişinin cildine bağlı olarak tahriş meydana getirebilir ya da benzeri yan etkiler gösterebilir. Böyle bir durumda en yakın sağlık kuruluşuna başvurmak önemlidir.

– Ciltte hangi bölge için kullanılırsa kullanılsın doktora danışmadan bepanten kremin kullanılması önerilmez.

Bepanten Krem 2016 Fiyatları

100 gram bepanten krem fiyatı 19,90 TL, 30 gramı ise 12.80 TL’dir. Ayrıca merhem formu ise 10,39 TL’den piyasada satışa sunulmaktadır. Fiyatlar satış noktasına göre değişse de görüldüğü gibi kremin fiyatları oldukça uygundur. Cilt problemleri yaşayan ya da bebeğinde pişik sorunu bulunan kişilerin rahatlıkla alabileceği bir kremdir.

Bepanten Krem İçeriği Nelerden Oluşur?

– Su

– Setil alkol

– Stearil alkol

– İsopropyl myristate

– Lanolin

– Fenoksietanol

– Pantolactone

– Panthenol

– Propilen glikol

– Potasyum setil fosfat

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*