Bebekler Ne Zaman Emekler

Bilindiği üzere emekleme çok merak edilen bir konudur. Her bebeğin hayatında önemli kabul edilen döngülerin değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Emeklemede bu zaman aralıkları arasında yer alır. Bebeklerde emekleme şekilleri farklı özellikler gösterebilir. Bazı bebekler emeklemeye öne doğru bazıları da arkaya doğru başlayabilir.

Emeklemeye Ne Zaman Başlarlar

Bu durum tamamen bebekten bebeğe değişiklik gösterebilir. Çoğunlukla bebekler dizleri – elleri veya ayakları – elleri üzerinde olacak şekilde emekleyebilirler. Aynı şekilde hiç emeklemeyle uğraşmaksızın yürümeye başlayan bebeklerde olabilir.

Tam olarak zaman aralığını öğrenmek isterseniz bunun için altıncı ila dokuzuncu aylar arasının en sık emeklemeye başlanan zaman aralığı olduğunu söyleyebiliriz.

Bebeğim Emeklemiyor Sorun Olabilir mi

Biraz önce de altını çizdiğimiz gibi bazı bebekler emeklemeden direkt yürümeye başlayabilir. Bu sayınında bir hayli fazla olduğunu söylemeden geçmemek gerekmektedir. Benim bebeğim dokuz aylık oldu hala emeklemiyor benzeri sorularda bu konuda önem taşımaktadır.

Bebeklerin Emeklemesi İçin Ne Yapmalı

Öncelikle onun emekleyebileceği bir alan oluşturabilirsiniz. Bebeğinizin düştüğü zaman yaralanmayacağı bir alan oluşturarak yavaş yavaş yürümesine ve/veya emeklemesine zemin hazırlayabilirsiniz. Ayaklarını çok kullanması durumunda bebeğinizin daha kolay yürümeye başlayacağını söyleyebiliriz.

Göz Önünde Bulundurun

Bebeğinizin emeklemeye başladığı zaman gözetim altında tutmanız gerekmektedir. Bu bağlamda emekleme konusunda sorun yaşamamış olursunuz. Üstelik düşme ve yaralanma gibi konularda onu önceden yakalayarak korkusunun önüne geçebilirsiniz.

Doktorunuz İle Temas Kurmayı Unutmayın

Her türlü desteği öncelikle sağlık kuruluşlarından ve doktorunuzdan alarak adımlarınızı atabilirsiniz. Bebeğinizin emeklemeye başlaması sizin için de oldukça heyecanlı ve farklı bir süreç olarak ön plana çıkacaktır. Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için internetten veya kulaktan dolma bilgilerden faydalanmak yerine hekiminizden destek almayı tercih edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*