Bebekler Kışın Nasıl Giydirilmeli

 Bebekler Kışın Nasıl Giydirilmeli

Havalar iyiden iyiye soğuyor. Televizyonlarda çok sık duyduğumuz hastalıklar ve soğuk havalar kapıda haberlerini giderek artan hasta sayısı ile net bir şekilde anlayabiliyoruz. Peki ama bebekler kışın nasıl giydirilmeli sorusunun cevabını tam olarak verebiliyor muyuz? Birde dalin şampuan incelemesi bölümüne göz atabilirseniz memnun olurum. Hazırsanız yazıya başlayabiliriz…

Öncelikle bebeklerinizi soğuk havalarda nasıl giydirmeniz gerektiğini iyi analiz etmeniz şarttır. Çoğunlukla bebeklerimizin arabaya kadar yada arabadan eve kadar soğuk havalarla karşılaştığını düşünecek olursak korunaklı yada daha sıcak bir mekana girdiklerinde doğrudan üstünü çıkarmak onların daha rahat etmesini ve terlememesini sağlayacaktır.

Kış Aylarında Bebekler Nasıl Giydirilmeli

En sık yapılan yanlışlar arasında hiç şüphesiz tek kat üzerine giydirilen kalın kıyafetlerden bahsedebiliriz. Çoğunlukla yünlü, bebeği kaşındırabilecek yada bebeğinizin doğrudan terlemesine neden olabilecek kalın bir kazak yerine pamuklu ve kat kat kıyafetler giymesini sağlayabilirsiniz. Bu da bebekler kışın nasıl giydirilmeli sorunun öncelikli cevabını oluşturabilir. Her şeyden önce bebeğiniz bu kıyafetler arasında bulunan hava katmanları ile nispeten daha az üşüyeceklerdir. Hal böyle olunca kış aylarında daha da rahat edeceğinizi söyleyebiliriz.

Bebekleri Giydirirken Dikkat

Bebek kıyafetlerinden bahsederken çoğunlukla kendi giydiğinizden bir kat daha kalın kıyafetler tercih edin sözünü sık duyarsınız. Bu durum şu konularda geçerliliğini yitirecektir. Öncelikle dışarı çıkarken muhakkak bebeğinizin elini, kulaklarını, başını koruyacak pamuklu şapka ve eldiven takmayı unutmamanız gerekmektedir. Özellikle bebeğiniz baş ve kulak bölgelerinden hastalanmaya çok meyilli olduğu için ortam ısınana kadar çıkarmamalı yada terlemesinin de önüne geçmelisiniz. Aksi takdirde bebeğiniz bu sebepten rahatsızlanabilir.

Soğuk Havalarda Kalori Miktarına Dikkat

Bebeğiniz soğuk havalarda daha çok ısınmak için daha fazla kaloriye ihtiyaç duyabilir. Aynı şekilde kış aylarında güneşten aldıkları D vitamini miktarını yediği gıdalardan kazanmak zorunda kalacağı için biraz daha beslenmesine dikkat edilmesi anne babaların öncelikli görevleri arasında yer almaktadır.

Sadece bebekler için uyarılar arasında yer almasına rağmen aslına bakarsanız tenimize temas eden atlet ve diğer çamaşırlarımızın pamuklu olmasına ve herhangi bir zararlı madde ihtiva etmemesine özellikle dikkat etmek son derece önemlidir. Bebeklerinizi giydirirken bu konu başlıklarına özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bebek Giydirirken Göz Önünde Bulundurmayı Unutmayın

Öncelikle içinde bulunduğunuz ortamın sıcaklığı, dış mekan sıcaklığı, araç sıcaklığı ve diğer etmenler sizin kontrolünüzde olmayabilir. Bebeğinizin çabuk terleyen bir yapıya sahip olması yada çok üşümesi de… Öncelikle yapacağınız hareketlere göre daha dikkat etmeli ve bir sonraki adımı düşünerek yola çıkmalısınız. Bu durumda sizi daha rahat ettirecektir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın