Bebek Örgü Hırka ve Pantolon Yapılışı

Örgü hırka için lazım olan malzemeler:

– Bebe renk K352 1 x 100gr benekli bebe renk H194 2 adet 100 gram

– 5 nolu şiş, tek kat ip

Hırkanın Yapılışı:

34 ilmek ile başlayalım, 2 santim bir ters bir düz olarak fantezi lastik örelim, burada bir ters bir düz ilmeği şişin arka tarafına batarak örmeliyiz. Bebek örgü hırka yapımında yaka kenarları için olan 5 ilmeği fantezi lastik örerken, geriye kalan ilmekleri düz örelim ve artıralım. Sırası ile ön sırada +43, +43, +60, +12, +21, +30 olarak ilmek ilave edelim, şişte toplamda 243 ilmek olması gerekiyor, yaklaşık 12 santim düz örmüş olacağız.  Ajur modelini örmeye başlarken aynı zamanda kollar için 33’er ilmeği farklı bir şişte bekletelim. Bedeni 19 santim örüyoruz, yaka kenarlarında 5 ilmek fantezi lastikten sonra gelen altı ilmeği, düz örelim, ajur modelini bitirdikten sonra 2 santim fantezi lastik ile işlemi bitirin.

bebek-orgu-hirka-ve-pantolon-yapilisi-anlatimli-resim
Bebek Örgü Hırka ve Pantolon Yapılışı

[wp_ad_camp_1]

Kolun Yapılışı:

Farklı bir şişte beklettiğimiz 33 ilmek ile ajur modelini 16 santim örelim, sonrasında iki santim fantezi lastik ile bitirelim.

Volanların Yapımı:

Bir volan yapmak için yaka lastiğinin bitiminden 88 ilmek çıkaralım, toplam 6 sıra örmeliyiz. Bu esnada her sırada artırma yaparak 232 ilmek olana kadar çıkalım. İkinci volan için ajur modelinin başlangıcından 255 ilmek çıkaralım ve altı sıra örelim, aynı zamanda her sırada artırma yaparak toplamda 400 ilmeğe çıkalım.

Not: Artırma işlemi yaparken son sıralarda daha fazla artırmalısınız.

Pantolonun Yapılışı:

26 ilmek ile başlayarak iki santim fantezi lastik örelim. Bebek örgü pantolon yapılırken ajur modelini yaptıktan sonra ağa kadar düz örmek, bu esnada 5 ilmek artırmak gerekir. 25 santim olunca iki paçayı aynı şişe alalım. Yaklaşık 16 santim ördükten sonra 2 santim fantezi lastik örerek tüm işlemleri bitirelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!