Bebek Odasında Olması Gerekenler

Farklı konu başlıklarında yazılar yazmaya çalışıyoruz. Bugün bebek odası nasıl hazırlanır, ne koymak gerekir? Sorularının cevaplarını birlikte arayacağız. Bu konu hakkında kafanıza takılan herhangi bir soru olursa forum bölümünden bize ulaşmanız yeterli olacaktır. Bebeğinizin sağlıklı bir ortamda büyümesi için iyi iletişim ve bilgi sahibi olmak son derece büyük bir öneme sahiptir. Bu durumun bilincinde olarak bilgili annelerin bir arada toplandığı bir forum oluşturmaya çalışıyoruz.

Estetik ikinci planda bırakılarak, temizlik ve rahatlık önceliğimiz olmalıdır. Kullanılan ürünlerin doğal olması, bebeğe zarar vermemesi gibi noktalara değineceğiz ama bebek odası denildiğinde öncelikle bebeğin o ortamda ki havayı soluduğunu ve gereksiz eşyaların bulunmaması gerektiğini unutmamalıyız.

Temel eşyaları bir kenara bırakmak istiyoruz. Zira bu konuda zaten ön hazırlık yapmış olmanız gerekiyor. Genellikle bebek odaları yatak, dolap, koltuk üçlüsü ile satılıyor. Marka ve modele bağlı olarak pek çok artı da sunulabiliyor. Böyle bir takım alabileceğiniz gibi dilerseniz kendi imkanlarınızla bu parçaları da ayrı ayrı toplayabilirsiniz. Kısaca bir araştırma yaptığınız da bu ürünlerin ayrı ayrı toplanması durumunda çok da ekonomik olmayacağını da hatırlatalım.

Bebek Odasında Rahatlık

İçindekiler tablosu

Birkaç önemli noktamız olduğunu söylemiştik. Bunun ilki temiz olmasıydı. İkinci önceliğimiz ise rahatlık olarak karşımıza çıkıyor. Rahatlık bebeğinizin ve sizin kendini güvende hissedeceği, ihtiyacınız olan eşyalara kolay ulaşabileceğiniz bir ortam oluşturmaktır. Dolapların üzerinde güvensiz duran eşyaları başka bir alana taşımayı düşünebilir ve bebeğinizin güvenliğini öncelik haline getirebilirsiniz.

Tabi ki sizin rahatlığınız için de kaliteli bir koltuğun bulunması da sizi daha rahat bir hale getirecektir. Bebeğiniz ile daha fazla zaman geçirmek istediğinizde sizin rahatınızı sağlayacak bir koltuk hiç fena olmaz. Genellikle kişiler kendi rahatlığını ikinci planda tuttuğu için bebek odasında sandalye bulunduruyor ama bir sallanan koltuk sizin orada daha rahat vakit geçirmenizi sağlayan önemli bir yardımcı olacaktır. Tabi ki sallanan koltuğunuzun önünde bulunan ve eşyalarınızı koymanızı sağlayacağınız bir sehpada unutulmamalıdır.

Bebek Oyuncaklarının Konumu

Bebek beşiğinin üzerinde oyuncaklarının bulunmasını düşünüyorsanız kesinlikle onun iyi sabitlenmesi gerektiğini ve kolay ulaşamayacağı mesafede olması gerektiğini unutmayınız. Bunun dışında bebeğinizin oynaması için ona vereceğiniz oyuncaklarının da saklayacağınız ayrıca bir dolap temin edebilirsiniz. Zaman içerisinde oyuncak sayısının çığ gibi artacağını düşünerek buna göre hazırlık yapabilirsiniz.

Bebek Odasında Sizin Yeriniz

Genellikle vaktinizin büyük bir kısmını bebek odası içerisinde geçireceğiniz için kendinize harcayacağınız zamandan da pay ayırabilirsiniz. Bunun için öncelikle bir kitaplık temin ederek başlamanızı tavsiye ederiz. Bebeğiniz hakkında bilgi sahibi olacağınız kitapları burada tutabilir yada ona günlük tutabilirsiniz.

Zamanın nasıl geçtiğinin farkına varmadan beşiği büyütecek, genç odasına doğru bir yol izleyeceksiniz. Bu zaman aralığında öncelik de tabi ki bebeğinizin fikirleri olmaya başlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!