Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri

Her anne babanın belki de hayatları boyunca yaşayabilecekleri en büyük mutluluk çocuk sahibi olmaktır. Hele ki ilk bebeklerini bekleyen ebeveynlerde tatlı bir heyecan ve endişe olması muhtemeldir. Konu bebek olunca işin en zevkli kısmı ise bebek odasını hazırlamaktır. Bebek odası için dekorasyon fikirleri her sene birbirinden şirin ve yeni modellerin ortaya konulmasını sağlamaktadır. Konu, bu kadar önem verilen bir konu olunca, yüzlerce bebek odası arasından araştırmalar yapıp bunları sizlere sunmak ise bize düştü.

Bebek odası tasarımları nasıl yapılır?

Bebek odası tasarımında hayal gücünün sınırından bahsetmek mümkün değildir. Akla gelebilecek en şirin en ilginç tasarımlar bebek odası dekorasyonlarında görülmektedir. Bebek odası dekorasyonlarında her türlü renk ve modele rastlanabilir. Eşyaların boyutlarının küçük olması ve kullanılan figürlerin birbirinden şirin görüntüleri bebek odası takımlarının çekiciliğini artıran unsurlardır.

Bebek odası tasarımlarında projeler ortaya konulurken mutlaka anne ve babalardan fikir alınmaktadır. Yapılan anketler doğrultusunda değişen ihtiyaçlar da dikkate alınarak üretilen modeller özellikle annelere kullanım kolaylığı sağlaması açısından önemlidir. Ebeveynlerden alınan her fikre, özellikle de anne fikirlerine bu konuda oldukça önem verilmektedir.

En şirin bebek odası dekorasyonları nelerdir?

Bebek odası takımının bütün parçaları birbiri ile uyum halinde ve neredeyse tümüyle aynı çizgilerde tasarlanmaktadır. Bebek odası takımı içinde bulunan tüm eşyalar aynı renklerde ve aynı figürlerle dekore edilmektedir. Bazı bebek odası takımlarında bulunan yatakların üstünde tül kullanımı dikkat çekici ayrıntılardan biridir. Kimi modellerde abajur ve avizelere varana kadar bir uyum sağlanmaktadır.

Bebek odası takımları genel olarak üç veya dört parçadan oluşmaktadır. Bir yatak bir komidin ve bir çamaşır dolabından oluşan takımların bazı modellerinde bir tane de çok amaçlı ve çekmeceli de tasarlanan sehpalar bulunmaktadır. Bunlara ek olarak daha çok yeni üretilen modellerde, bir ebeveyn koltuğu ve oturan kişinin ayaklarını rahatça uzatabileceği bir tabure takıma dahil edilmektedir. Özellikle doğumun gerçekleştiği ilk günlerde sürekli olarak ilgi gösterilmesi gereken bebeklerin kontrolü için sıklıkla bebek odasında bulunan anne ve baba açısından, takıma dahil edilen bu koltuklar oldukça kullanışlıdır.

Bebek odası dekorasyonunda genellikle açık tonda renkler tercih edilmektedir. Pembe ve beyaz renk, kız bebeği için hazırlanan odalarda baskın durumdayken mavi sarı ve kırmızı tonlar erkek bebekler için hazırlanan odalarda daha sık rastlanmaktadır. Kahverengi yeşilin farklı tonları ve karışık renkli odalar ise iki cins bebek için de kullanılabilmektedir. Bebek odası takımlarının olmazsa olmazı ise beyaz renktir. Beyaz renk tüm bebek odalarında kullanılan bir renktir. Saflığı, huzuru ve sağlığı temsil eden bu rengin kullanımı uzun seneler boyunca hiç şüphesiz devam edecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*