Bebek İhtiyaç Listesi

Merhabalar, bugün sizlerle birbirinden tatlı bebeklerimizin ihtiyaç listesine göz atacağız. Her kadının en büyük arzusudur bebek sahibi olmak. Evlendikten sonra hamile kalmayı büyük bir sabırsızlıkla bekleriz. Her anne adayı daha çocuğu doğmadan bile ona büyük bir şefkat ve ilgi gösterir. Onun en iyi koşullarda büyüyüp gelişmesini ister. Bu yüzden de her şeyin eksiksiz olmasını elinden geldiğince sağlamaya çalışır. Her şey tamam sanırız fakat o heyecan ve telaşla en önemli ayrıntıları bile unutabiliriz. Peki bizler doğacak bebeğimizin ihtiyaçlarını karşılayacak ekipmana sahip miyiz? İşte hep birlikte bebek ihtiyaç listesine bakıp bebeğimiz doğmadan önce ihtiyaçlarını tamamlayalım ki sonradan sıkıntı yaşamayalım.

1- Emzik

Her ne kadar doktorlar tarafından kullanılması pek istenmese de emzikler anne adaylarının olmazsa olmazlarından biridir. Bebekler kadar annelerini de ilgilendiren emzikler, bebeğin ağlamamasını sağlamak için kurtarıcı baş elemanlardandır. Emme ihtiyacı bebekler için sakinleştirici bir etkisi olduğundan dolayı emzikler bu noktada can alıcı bir konuma sahip oluyor. Ama doktorlar tarafından önerilen bebeklerin bir aylık olduktan sonra emzik kullandırılmaya başlanmasıdır. Umarım ihtiyacınız çok kalmaz ama yinede ihtiyaç listemizde en baştaki sırayı hak ediyor tabi.

emzik-hakkinda-merak-ettikleriniz2

2- Bebek Telsizi

Sürekli bebeğinin başında olamayan anneler için bu telsizler bir harika. Malum bayanlar ev işleriyle de uğraşmak zorunda kaldığı için yemek yaparken, evi temizlerken bebeklerinin yanında olmayabilirler. İşte bu yüzden bu telsiz aracılığıyla bebeğiniz ağladığında onu kolaylıkla duyabilirsiniz ve yardımına yetişebilirsiniz.

 

3- Bebek Bezi – Islak Mendil

Bebeğimizin doğduğu ilk andan itibaren en çok kullanacağımız araçlardan biridir. Bebeğimize tuvalet ihtiyacını kendi gidermesini öğretene kadar bu ikiliye ihtiyaç duyacağımız kesin sevgili anne adayları.

canbebe 4 66lı-500x500

4- Pişik Kremi 

Malumunuz bebeklerin ciltleri çok hassas yapıya sahiptir. Özellikle yaz aylarında sıcaktan ötürü oluşan pişikler bebeğimizi rahatsız edebilir ve ağlamasına sebebiyet verebilir. İşte bu yüzden pişik kremleri de bebek ihtiyaç listesinin olmazsa olmazıdır diyebiliriz.

Pişik-Kremi

5- Biberon

Bebekler için emzikten sonra gelen önemli bir içecek gereci olan biberonlar emzirme dönemi sırasında veya sonrasında anneler tarafından oldukça kullanılmaktadır. Bebeğimiz için anne sütünün yanında ek besinler vermek istediğimiz zaman biberonları rahatlıkla kullanabiliriz.

 

f215efe0245f5acefaaf934e9496f057_1275130756

6- Bebek Küveti

Bebeğimiz doğduktan bir kaç gün sonraki ihtiyacı olan banyo için bir bebek küvetine ihtiyacımız var elbetteki. Özellikle evde tek olan anneler için kullanılması çok büyük bir kolaylıktır. Üstündeki filesi sayesinde bebeğinizi rahatça yıkayabilirsiniz.

Oyuncak_534849

7- Batikon

Bebekler bilindiği üzere göbek bağı kesilerek doğarlar. Doğum anında bu bağ yaklaşık 1-2 cm yukarıdan kesilir. göbek bağı yaklaşık 1 veya 3 haftadan sonra  düşer. Bu zaman içinde göbek bağı kopana kadar oraya batikon ile tedavi uygulanmalıdır. Bu yüzden sağlık açısından bebeklerimiz için batikon mutlaka en önemli ihtiyaçlardandır.

baticon-700x700

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!