Bebeğiniz İçin Hangi Bebek Sabununu Kullanıyorsunuz

Bu yazıyı biraz soru cevap şeklinde yazmaya karar verdim. Aslına bebek sabunu benzeri içerikleri çoğunlukla kadın forumu bölümünden paylaşmayı düşünsem de bu konuda gerçekten hızlı geri dönüşe ihtiyacım olduğu için buradan yazmaya karar verdim.

Hangi Bebek Sabununu Kullanıyorsunuz

Bir süre öncesine kadar oldukça bilindik ve Avrupa’da üretilen bir markanın bebek sabununu kullanıyordum. Bebeğimin cildinde hassaslık belirtileri olmaya başlayınca onda kullanmayı bırakıp kendim kullanmaya başladım. (Ev ekonomisi tabi ki boşa gitmesin diye uğraşıyoruz.) Bu sefer de kendi cildimde ufka ufak lekeler oluşmaya başladı. Bizim aileden kaynaklı bir hassasiyetten mi oluştu tabi ki bu konu yoruma açıktır. Bu sebepten sabunun markasını vermek istemedim.

Bana Yardımcı Olun

Bebek sabunu konusunda sizden öncelikle marka ve kullandığınız süre hakkında yardım almak istiyorum. Çoğunlukla bu konu başlığı hakkında farklı içeriklerde yer alan marka isminin reklamlarıyla karşılaşmaktan sıkıldım

O sebepten sizden gelen yorumları son derece önemsediğimi bildirmek istiyorum. Kullandığınız bebek sabununu ne zamandır kullandığınızı, şikayetlerinizi yada memnun olduğunuz yanlarını burada yazarsanız. Öyle sanıyorum ki benim gibi bebek sabunu konusunda yardım almak isteyen insanlara faydamız dokunacaktır.

Bebek Sabununda Parfüm

Pek çok bebek şampuanı artık şampuan içermiyor. Oysa ki pek çok bebek sabunu içerisinde yoğun orada bir parfüm kokusu almak mümkün oluyor. Bu konuda ne düşündüğünüzü merak ediyorum. Bir doktor arkadaşıma danıştığım zaman bebekler için alerjik olmayan ve gerekli testlerden başarıyla geçen sabunların kullanıldığının altını çizmişti. Bu ne kadar doğru bir adımdır tabi ki tartışılır yine de kullandığımız sabun/şampuan seçeneklerinin bileşimini burada karşılaştırırsak daha net bir sonuç elde etmemiz mümkün olacaktır. Aynı şekilde kadın forumu bölümünde de ihtiyacınız olan soruları sorabilirsiniz.

Bebek Sabunu Kararlarımı Değiştirdi

Şu ana kadar kullandığım ürünler söz konusu olduğunda bebek için üretilen ürünleri kendim hiç kullanmadım. Şampuanı, temizleme bezi, sabunu hatta mamasını bile… Şu son yaşadığım olay ise benim kararlarımı biraz değiştirdi. Ne yalan söyleyeyim bundan sonra bebeğim için bir ürün kullanmaya karar verdiğim zaman herkesten önce bir süreliğine ben kullanacağım/tadacağım. En doğru kararı bu sayede verebileceğimi düşünüyorum. Zira öbür türlü başka problemlerin ortaya çıkması mümkün…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*