Bayram Alışverişinizi Yaptınız Mı?

bayram-alisverisinizi-yaptiniz-mi-resimleri (28)

Kurban bayramı yaklaşırken herkesi farklı bir telaşın sarması doğaldır herhalde. Çocuklar ve gençler yeni kıyafetler ve harçlıkları düşünürken, büyükler de yapılacak tatil planlarını kesilecek kurbanlarını ve çocukların hayalinde kurdukları şeyleri gerçeğe dönüştürmek için gerekli çalışmaları yapmakla meşgul olurlar. İşte bu telaşe içinde bayramlık alışverişinizi yaptınız mı sorusu da gelir akıllara. Bu kadar yoğunluğun arasında bayram kıyafetleri bakacak vaktiniz de yoksa en kolay fikir edinme yolu bu yazı olacaktır. Aşağıda sizler için hazırladığımız birkaç kıyafet kombinini bayramda giymeyi düşünebilirsiniz. Üstelik çocuklarınızı da unutmadık! Kendinizden önce çocuklarınız için seçim yapmak isterseniz, yazımızda bahsettiğimiz en güzel çocuk kıyafetlerini yazının gelerisinde bulabilirsiniz.

Bayram yaklaşıyor! Bayram alışverişinizi yaptınız mı?

Bu bayram hem kendiniz için hem de varsa eşiniz ve çosuklarınız için ne alacağım derdine düştüyseniz hiç telaş yapmayın! Her zaman kendi tarzınızı yansıymanın derdine düşün; önemli olan budur. Dünyanın neresinde olursa olsun önemli olan rahat edeceğiniz şekilde giyinmek olacaktır. Bayram zamanları özel giyinmek için bir fırsattır ve kendinizi özel gösterecek kombinleri kendiniz de oluşturabilirsiniz. İşte bu bayramda sizler için önereceğimiz bayramlık kıyafetler ve bu kıyafetlerden özenle seçtiğimiz kombin uygulamaları.

Elbise modelleri bayramlık kıyafet seçimi için her zaman en iyi seçimlerden olmaktadır. Doğru seçilmiş bir elbise modeli kadar bayrama uygun başka bir kıyafet bulmak mümkün değildir. Ancak vücuda yakıştırılan spor kesim bir takım elbise de bayramlık kıyafet seçimi için uygun bir model olabilir. Rahat giyinmeyi sevenler içinse bluz ve pamuklu kumaştan pantolonları tercih etmelerini öneririz. Özellikle yoğun geçen bayram günlerinde, telaş ve koşturmaca arasında kendinizi rahat hissetmenizi sağlamak açısından pamuklu kumaştan yapılmış kıyafetler önemlidir.

Eş ve çocukları unutmayalım

Bayram kıyafetleri belirlenirken öncelikle bayramın nasıl değerlendirileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Kurban bayramı gibi uzun soluklu tatillerin olduğu bayram döneminde bayramlıklar belirlenirken birkaç alternatif ve yedek kombinler mutlaka oluşturulmalıdır. Özellikle çocukları olan kadınların en çok dikkat etmesi gereken çocukları için fazla eşyanın yanlarında sürekli bulundurulmasıdır. Örneğin bebekleri olanlar için bayramlık bebek kıyafetleri bulmak da taşımak çok zor olmayacağı için bebeğiniz mümkün olduğunca fazla eşya yanınızda bulundurun. Her zaman şirin olan bebekler için hazırlanan kıyafetler bayrama özel kombinler yapmanızı kolaylaştıracaktır. Özellikle birbirinden farklı tasarlanan bebek tulumları oldukça fazla ilgi toplamaktadır. Ayrıca yelek şort takımları altında kullanılan tişörtlerle sıcak geçecek bir bayram gününde tercih edilebilir. Kız çocukları için özel tasarlanan çocuk elbiseleri de bayramda çocuklar içni tercih edilebilecekler arasındadır.

Yazımızı hazırlarken eşlerinizi de unutmadık! Erkeklerin giyiminin hep kolay olduğu söylense de erkek de giydiğini yakıştırmakta zorluk çekebilir. İşte bu nedenle her zaman birkaç kıyafet fazlasını almak gerekebilir. Soğuk günler yaklaşırken eşinizin kışın da giyebileceği gömlek süveter pantolon komibinini düşünebilirsiniz. Tüm gün bununla sıkılacağını hissederseniz pantolona uygun tişört ve nolur nolmaz diye yanına kolay giyilebilecek farmuarlı bir hırka alabilirsiniz.

Bayram hazırlığı tatil hazırlığına dönüşürken siz çileden çıkmayın. Bunun için her zaman erkenden hazırlıklarınızı tamamlayın. Size son önerim de bu olacaktır. İyi bayramlar…

 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*