Bayanlar için yüz bakım ürünleri

Cilt bakım ürünleri kullanılması gerekirken, elbette ki abartıya kaçmamak gerektiğini de unutmamamız gerekmektedir. Ne kadarı yeterli, ne kadarı fazla soruları bayanların sordukları arasında. Bazı ipuçlarından şu şekilde bahsederek, bayanlar için yüz bakım ürünleri olarak, şunlardan söz edebiliriz.

1.Yüz temizleme jeli

Yüz temizleme jeller, her ne kadar uygun kullanımlarda cilt yapısına destek olsa da, fazla kullanımlarda ciltte gerginlik oluşturmaktadır. Bu yüzden, az bir miktar alarak, tüm yüz çevresine uygulanması yeterlidir. Kullanılan yüz temizleme jellerinden sonra, nem dengesini sağlamak üzere, gerekli nemlendiriciler de kullanılmalıdır. Unutmayın ki, yağlı bir cildin bile neme ihtiyacı bulunur. Temizleme ürünleri ile kurutulan ciltler, nemlendiriciler ile desteklenmek zorundadır. Aksi taktirde, pullanma, dökülme gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

  1. Tonik

Tonik elbette ki kullanım miktarını ayarlaması zor olanlar arasında. Birkaç damla pamuk yardımı ile kullanmak yeterli olacaktır. Pamuk üzerine birkaç damla damlatılarak, hafif hareketler ile birlikte cildinize uygulayabilirsiniz.

  1. Serum

Siyah noktalar için ve büyük gözenekler için kullanılan serumlar, konsantre olarak üretilmektedir. Bu sebepten dolayı, birkaç damla kullanmak, yüzünüzü ve boynunuzu temizlemek için yeterli olabilecektir. Serumu direkt olarak yüze uygulamak yerine, avuç içine birkaç damla alabilir, cildinize hafif hareketler ile uygulayabilirsiniz. Katı bir yapıya sahip olan serumlarda ise, bir bezelye tanesi kadar büyüklük yeterli olabilmektedir.

  1. Nemlendirici

                Cilt bakım ürünleri arasında bulunan nemlendiriciler, cilt için çok büyük öneme sahiptir. İçeriğinde SPF bulunan bu ürün, çok aşırı kullanıldığında, cildin ağırlaşmasına sebep olurken, az kullanımlarda da nem dengesini oluşturmayacak ve kuru kalmasına sebep olabilecektir.

  1. Güneş kremi
Female Portrait

Güneşin UV ışınlarından korunmak için, bayanlara oldukça fazla destek olacaktır. Yüksek faktörlü ürünlerin kullanımı her zaman önemli olurken, yüz uygulamalarında en az 25’ mm kullanılmalıdır. Güneş kremleri kullanımlarında biraz bol uygulamalar daha iyi yardımcı olacaktır.

  1. Yüz maskesi

Genel olarak yüz maskeleri, maske tipine göre farklı kullanım miktarlarını içermektedir. Arındırıcı maskeleri, çok aşırı kullanımlarda ciltteki yağı daha fazla emeceğinden dolayı, kuruluğa sebep olabilmektedir. Bu sebepten dolayı, kullanım miktarı önemlidir. Maskelerden sonra kuruma dolayısı ile yine cildin nem dengesi sağlanması için, yukarı da bahsettiğimiz nemlendirici ürünlerin kullanımları da önerilmektedir.

7.Gece kremi

Cildin uyurken de kendini toplaması amacı ile tercih edilen gece kremleri, yaşlanmayı önleyen maddeler içermesinden dolayı da, cilde doğal bir destek sunmaktadır. Aşırı kullanımlar, gözeneklerin tıkanmasına neden olduğundan dolayı, kullanım miktarları oldukça önemlidir. Cildin deforme olmaması için, kullanım talimatlarına uygun olarak tüketilmesi ve uygulanması önerilmektedir.

8.Göz kremi

Göz çevresinde yer alan kırışıklıklar için özenle kullanılması uygundur. O bölge zaten kısıtlı bir alana sahip olmasından dolayı, dikkatli ve tutumlu kullanmak önemlidir. Çok az bir miktar alarak, parlaklarınızı kullanma şeklinde uygulayabilirsiniz.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!