Bayanlar için Araba Modelleri

Bayanların erkekler kadar iyi araba kullanamadığını düşünen toplum zihniyetinden yavaş yavaş uzaklaşıyoruz. Hal böyle olunca otomobil üreticileri de bayanlara hitap eden arabalar üretmeye yöneldi. Bayanların araba tercihleri genellikle küçük boyutlu ve estetik olanlar yönündedir. Bayanlar araba alırken performans, yakıt tüketimi, motoru gibi özelliklere bakmazlar. Onlar için önemli olan arabanın görünüşü, rengi, dizaynı, iç tasarımı ve kendilerine hitap edip etmediğidir. Bayanların araba tercihleri, kolay kullanımı nedeniyle otomatik vitesli olan arabalardır. Ayrıca küçük olan hatchback modeller, kolay park etme ve ergonomik görünüşü ile bayanları cezbeden otomobil türleridir. Bayanların arabalarda en çok tercih ettikleri renkler ise gri, pembe, kırmızı, mor, bordo gibi renklerdir.

Bazı bayanlar prestij için sedan araba yada jip tercih eder. Bu tarz araba tercihi olan bayanların renk tercihi ise siyah veya beyaz yönündedir. Bayanlara en çok hitap eden araba modellerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

Hyundai Getz

Piyasanın en uygun fiyatı olan otomobilleri olan arasında olan Hyundai Getz’ler, bayanların gözdesi olan bir markadır. Bu otomobillerin yakıt tüketimi de diğer otomatik vitesli araçlara göre uygundur. Kolay park edilmesi, kullanımının rahat olması ve boyutlarının küçük olması, bayanların en ideal arabası olmalarını sağlamıştır.

hyundai-getz-1

Opel Corsa

Eğer estetik ve şık bir tasarıma sahip olan, ayrıca donanım olarak pek çok özelliği barındıran otomatik vitesli bir araba istiyorsanız, tercihinizin Opel Corsa’nın hatchback modelleri olmalıdır. Bayanların en çok tercih ettikleri modellerden biri olan bu araçlar çok tatlı renklere sahiptir. İç tasarımının şık ve basit olması ve kolay kullanılması ile tüm bayanların hayallerini süsleyen otomobillerden biridir.

opel_corsa_1-3_cdti_ecoflex_innovation_e_-_frontansicht_24-_dezember_2015_ratingen

Fiat Panda

Fiat, Panda modelini özellikle bayanlar için üretmiştir. Çok küçük boyutlara sahip olan bu modeller basit donanımı ile dikkat çekmektedir. Bu araçlarda bulunan cam tavan, otomatik aynalar, park sensörü ve hız sabitleme özellikleri bayanların kolay kullanabilmesi için tasarlanmıştır ve bu nedenle bayanların en çok tercih ettiği araçlardandır.

indir

Nissan Micra

Bayanların ilgisini çeken hoş ve şık bir tasarıma sahip olan bu araçlar aynı zamanda küçük boyutlu ve otomatik vites olması sebebiyle tercih ediliyor. Kırmızı ve pembe renkli olarak üretilen bu otomobillerin iç tasarımlarının renkleri de oldukça ilgi çekicidir ve bu özellikleri nedeniyle, bayan arabası olarak nitelendirilir.

indir-1

Mini Cooper

Bayanların en çok beğendikleri araçlardan biri de Mini Cooper’dır. Üst sınıf kategorisinde yer alan bu araçlar hem dış tasarımının sevimli olması, hem güçlü motoru hem de mükemmel performansı ile sadece bayanların değil erkeklerinde ilgisini çeken bir otomobildir.

7582

Citroen C1

Kibar duruşa sahip olan bu otomobiller, rahat hareket edebilen ve güzel tasarımı ile dikkat çekmektedir.  Bayanların rahatlıkla kullanım sağlayabileceği bu arabalar yakıt tasarrufu açısından da oldukça ekonomiktir ve bu araçların ses sistemleri de oldukça iyidir.

indir-2

Peki sizin aklınızdaki araba markası ne bizimle paylaşmak ister misiniz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*