Bayan Örgü Şapka Tasarımları İlgi Çekiyor!

Bayan Örgü Şapka Tasarımları İlgi Çekiyor Resimler (34)

Örgü modası tüm kıyafet tasarımlarında kadınların beğenisini kazandıktan sonra hızla yeni modellerin tasarlanması aşamasına geçmiştir. Bu modellerden biri olan bayan örgü şapka tasarımları birçok kadın tarafından beğeniyle karşılanmış ve sıkça kullanılmaya başlamıştır. Örgü şapkalar kadınlar tarafından özellikle kış aylarında sıkça kullanılmaktadır. İlginç tasarımlarla herkesin beğenisi kazanan örgü şapka modelleri, ilerleyen yıllarda daha farklı model ve tasarımlarla görülmeye devam edilecektir.

Bayan örgü şapka tasarımları neler sunmaktadır?

Örgü şapkalar dünyanın her yerinde kadınların büyük ilgisiyle karşılaşmaktadır. Tüm dünya kadınlarının oldukça beğendiği modeller özellikle kış aylarını sert geçiren Avrupa ülkeleri ve Amerika gibi ülkelerde kadınların vazgeçilmez aksesuarları arasında yer almaktadır. Bayan örgü şapka modelleri farklı tarzlarda tasarlanarak çeşitli kıyafetlerle kullanıma uygun hale getirilmektedir. Böylece kadınlar rahatlıkla her model elbiseye bir örgü şapka bulabilmektedir.

Örgü şapkaların bir kısmı üzerinde farklı örgü figürlerle dikkat çekmektedir. Bu figürler kimi zaman belirli bir düzen halinde oluşturulmuş şekiller olurken kimi zaman da bir çiçek deseni veya figürü olabilmektedir. Farklı şekillerde kullanılan figürler şapkayı seçen kadının kişiliğini yansıtmak açısından da oldukça başarılıdır. Bayanlara özel örgü şapkalar bu değişik figürler ile daha tercih edilir hale gelmektedir.

Örgü şapkalarda geometrik örgü modelleri de dikkat çekmektedir. Üçgen daire beşgen gibi şekillerle işlenen örgü modelleri bazen de atkılarla birlikte tasarlanarak takım halinde satışa sunulmaktadır. Atkılarla tasarlanan modellerde atkılardaki figürler ve işlemler çoğu zaman şapkanın görünümünü tamamlamaktadır.

Bazı şapka modellerinde çok canlı renkler kullanılırken bazı modellerde de daha çok kahverengi ve pastel tonlar kullanılmaktadır. kahverengi tonlarda veya pastel tonlarda kullanılan şapka modelleri koyu renk kıyafetlerle birlikte kullanımı tercih edilmektedir. Fıstık yeşili, kırmızı, mor, pembe gibi renkli modeller ise daha çok beyaz, krem renk veya kendi renklerindeki kıyafetlerle birlikte kullanılmaktadır.

Kimi kadınlar örgü şapka modellerini göz renklerine göre seçmekte ve kullanmaktadır.  Bu modelleri belirlemek bazen zor olsa da bunu çok iyi uygulayan kadınlar bulunmaktadır. Özellikle de yeşile yakın göz rengine sahip kadınlar kahverengi şapkaları tercih ederken kahverengi gözlere sahip kadınlar kırmızı, maviye yakın tonlarda göz rengine sahip kadınlar mavi renklerde bere veya örgü şapkalarını tercih etmektedir. Anlatılan tüm kriterlere göre seçimine dikkat edilerek tercih edilen şapka modelleri kadın giyiminde önemli bir yer tutmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*