Bayan Omuz Dövmeleri

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere son yılların trendi olan ve popülerliliği her geçen gün artmakta olan dövmelerden bahsetmek istiyorum. Dövme yaptırmak çok düşündürücü bir iş olabilir çünkü sildirmesi de yapılması gibi meşakkatli olabilmektedir. Canınızı sıkmayacak türde bir şey olmalı veya sürekli göz önünüzde olmayacak bir yerde yapılmalıdır. Böylece hevesimiz kolayca kaçmayacaktır. İlk başlarda erkeklerde daha çok karşılaştığımız dövmeler son zamanlarda kadınlarda da son derece popülerdir. Artık kadın erkek farketmeksizin dövme yaptırma çılgınlığı gün be gün artmaktadır. Genelde bayanlarımız omuzlarında, alyans parmaklarına, ayaklarına dövme yaptırmayı tercih etmektedir. Eğer ki geniş omuzlu ve kemikli bir yapıya sahipseniz omuza yapılan dövmelerin bu tip bayanlarda çok daha şık durduğu aşikardır. Omuzlarına dövme yaptırmayı düşünen bayanlarımız, bu yazımızı okumadan önce karar vermemenizi öneririm. Umarım bu gösterdiğimiz modeller kafanızda belli bir fikir edinmenize yardımcı olur. Şimdi gelin hep beraber omzumuza yaptırabileceğimiz bayan dövmelerine göz atalım.

1- Yazılı Dövmeler

Biraz önce dövmelerimizin gözden uzakta bir yerlerde olmasının iyi olabileceğinden bahsetmiştik. Omuzlar bu önerimiz için harika yerlerdir. Daha çok tercih edilen omuz dövmelerinde kullanılabilecek modellerde yazılı olanlar başta gelebilir. Bizim için anlamlı olan sözleri, yaşam felsefelerimizi, ailemizin isimlerini, sevgilimizin ismini ve buna benzer birçok yazıları omzumuza dövme yaptırmakta kullanabiliriz. Böylelikle yaptırdığımız dövmelerin manevi değeri bizim için daha yüksek olabilir.

4835040db9f94aed94244461d06df12f

2- Aşkın Simgesi: Kalp

Bayanlar tarafından oldukça tercih edilen bir diğer modelde tabiki aşkın simgesi olan kalpli modellerdir. Erkeklere kıyasla bayanlar tarafından daha yoğun ve uzun hissedilen aşk hissini dövmelerinizde de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Yapılan kalp dövmesinin içine sevgilinizin, eşinizin veya çocuklarınızın baş harflerini yazdırmak da sizin için yapılacak olan dövmeyi daha anlamlı ve daha özel yapabilir.

kalpli-Bayan-Omuz-Dovme-Modelleri

3- Resimli Modeller

Omuzlarımızda çok şık durabilecek bir diğer model de resimli modellerdir. Bizim için anlamı olan bir yerin, sevdiğimiz bir kişinin, sevdiğimiz hayvanın ve benzeri şeylerin resmini omzumuza dövme olarak yaptırabiliriz. Bu tarz bir modeli seçerken omzumuzun genişliğini göz önünde bulundurarak yapmamız daha yararımıza olacaktır.

1b1c22a9b48b983c3b7f7cc2c07ac596

4- İki Omuza da Yapılanlar

Birbirinin aynısı olan bu dövmeler iki omuza birden yapılır. Bunlara örnek olarak melek kanadı veya apolet düşünülebilir. Diğerlerine nazaran biraz daha gösterişli ve büyük durabilirler.

image14152847961415284796T33

5- Kuş Desenli

Dövme denince akla gelen ilk modellerden biri de kuş modelleridir. ” Hayat kısa kuşlar uçuyor” sözünden esinlenen bu model bayanlar tarafından oldukça kullanılmaktadır ve omuzlara da şüphesiz en yakışan modellerden biridir.

omuz-icin-dovme-modelleri-7

6- Melek Kanadı

İyiliğin, merhametin, güzelliğin simgesi olan meleklerin kanatları da omuza yapılan dövmelerde oldukça sık kullanılmaktadır. Tek bir omuza veya ikisine birden de kullanılabilir.

6c8f32100de4247c92b1cde15f861991

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*