Basit Ama Etkili 6 Güzellik İpucu

Saçlarınızda, makyajınızda ya da giyiminizde yapacağınız küçük ama etkili değişiklikler ile yepyeni bir görünüme kavuşabilirsiniz. Yazın gelişine sayılı bir zaman kala siz de değişmekten çekinmeyin. İşte kendinizi değiştirmek için 6 etkili ipucu…

1)Sürekli aynı makyajı yapmak, aynı renkleri tercih etmek ve aynı saç rengini kullanmak, kimi zaman sıradan hissetmenize neden olabilir. Arada bir göz makyajınız yerine dudaklarınızı ön plana çıkartın.

pratik-guzellik-sirlari-

2) Bugün farklı görünmeye ihtiyacınız varsa; her zaman at kuyruğu ya da topuz yaptığınız saçlarınıza fön çektirmeyi deneyin. Farkı hemen hissedeceksiniz.

pratik-guzellik-sirlari-

3)Göz makyajınızı vurgulamak mı istiyorsunuz? Çekinmeyin.. Metalik göz farlarından yararlanarak, çok daha belirgin ve dikkat çekici bakışlara sahip olacaksınız. Üst göz kapağınıza uygulayacağınız metalik farınızı, eyeliner ve rimel ile tamamlayın.

pratik-guzellik-sirlari-3

4) Yıllardır aynaya baktığınızda, yay gibi ince kaşlar görmekten sıkılmadınız mı? Birkaç sezondur oldukça moda olan kalın kaş modasına, siz de uyabilirsiniz. Bakışlarınızı yumuşatan ve  yüzünüze karakteristik bir hava katan kalın kaşlar, bakışlarınızı vurgulamanız için önemli bir yardımcınız olacak.

pratik-guzellik-sirlari-5

5) Neon!Neon! Son yıllarda yaz sezonlarının en çok öne çıkan trendi haline gelen neon tasarımlar, şimdi de makyajda dikkat çekiyor. Oje ve göz farı gibi makyaj ürünlerinde tercih edebileceğiniz neon renkleri, dudaklarınızda kullanarak farklı, canlı ve havalı bir görünüm yaratın. Yazın bronzlaşmış teniniz ve sarı saçlarınız ile pembe neon ruj harika bir üçlü olacak!

pratik-guzellik-sirlari-4

6) Yaz dedik, güneş dedik… Neon renkleri bu kadar anlatıp bitirmek olmaz. Sadece ruj değil, göz farında da neon renkleri tercih ederek,yine aynı canlı ve dikkat çekici görünüme kavuşabilirsiniz. Tek çizgi halinde sürülen göz farı modasını, neon renklerle uygulayarak farklılık yaratın.

pratik-guzellik-sirlari-6

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*