Basen İnceltmek İçin Evde Yöntemler

basen-inceltmek-icin-evde-yontemler resim

Kadınların pek çoğu geniş basenlerinden dert yanar ve basenlerini nasıl inceltmeleri gerektiği konusunda çözümler üretmeye çalışır. Ancak bilinçsiz yapılan yöntemler basenlerin incelmesinde etkili olmaz. Basen inceltmek için çeşitli yöntemler bulunur. Bunlardan biri de her kadının evde kendi başına uygulayabileceği yöntemler arasında yer alır. Şimdi evde basen inceltme yöntemi nasıl gerçekleştirilir? daha yakından bakalım.

Basen inceltmek için doğal yöntemler nelerdir?

Basen inceltme işlemi genelde zor bir süreç gerektirir. Çünkü hangi diyet yapılırsa yapılsın çoğu zaman işe yaramaz. Fakat sizlere sunacağımız basen inceltme bitkisel kürü ile basenlerinizi önemli ölçüde inceltebilir ve ortaya çıkan gözle görülür farkı gözlemleyebilirsiniz. Basen inceltmek için doğal yöntemler arasında yer alan bitkisel küre daha yakından bakalım.

Basen inceltmek için bitkisel kür

basen-inceltmek-icin-evde-yontemler1 resimGerekli malzemeler;

– 2 çorba kaşığı kadar süt kreması

– 5 yaprak ıspanak

– 2 çorba kaşığı kadar tahin

– 1 adet yumurtanın akı

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Kürün hazırlanışında öncelikle tüm malzemeler bir kap içerisinde karıştırılır. Bunun ardından isteğe bağlı olarak çatalla ya da mutfak robotu ile çırpılarak pürüzsüz hale getirilir. Yeteri kadar çırpılan malzemeler, karışım haline geldikten sonra basenlere sürülür. Karışımın kabak lifi ile yuvarlak hareketler çizilerek cilde uygulanması önemlidir. Hazırlanan kürün bacaklara iyice yedirilmesinin ardından bacaklar streçle sarılır ve yaklaşık olarak 20 dakika kadar beklenir. Bu 20 dakika içerisinde hareketsiz durmamak ve sürekli bir şeyler ile ilgilenerek hareket edilmesi gerekir. Örneğin evde step yapmak ya da ip atlamak hareketli olmayı sağlayacak uygulamalar arasında yer alır. Çünkü yapılan hareketler basen bölgesinin daha hızlı bir şekilde incelmesine olanak sağlar. Ayrıca basen inceltmek için uygulanan bu kürde önemli olan karşımın uygulanmasının ardından kesinlikle hareket edilmesidir. Kürün faydası tam olarak bu şekilde görülmektedir.

Bitkisel kür hakkında önemli noktalar

– Basenler istenen kıvama geldiğinde tekrar uygulama yapılmamalıdır.

– Kürü hazırlarken bacaklarınıza yetecek kadar hazırlamaya özen gösterin ve bacaklarınızın tamamına uygulamaya çalışın.

– Kürü uygularken gün içerisinde sık sık su için.

– Kürü bacaklarınıza uygulamanızın ardından ara vermemek suretiyle egzersiz hareketleri yapın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*