Banyoda Saç Kremi Kullanımı – Nasıl Krem Sürülür

Her ne kadar çok sık satılıyor olsalar da saç kremi ve serumlar hakkında uygulama sorunları bir hayli fazladır. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu özellikle banyoda saç kreminin nasıl kullanılacağı konusunda bilgi eksikliği çekerler. Bu yazımızda sizleri banyoda saç kremi kullanımı hakkında bilgilendirmeye çalışacağız. Merak ettiğiniz soruları yorumlar aracılığıyla bize sormayı unutmayın.

Banyoda Saç Kremi Nasıl Kullanılır

Öncelikle saç kreminin yoğun bir halde bulunduğu unutulmamalıdır. Saçlarınız ne kadar uzun olursa olsun saçınıza uygulamak için sadece nohut büyüklüğünde almanız yeterli olacaktır. Bu konuda yeterince tatmin olmadıysanız biraz daha fazla alabilirsiniz. Bu saçlarınız için yeterli olacaktır. Saç kremleri çoğunlukla vücut kremleri ile karıştırıldığı için daha yoğun bir şekilde alınır ve bu bir hatadır.

Doğru Kremi Seçin

Saç kremleri tercih edilirken bir arkadaş tavsiyesi hala ilk sırada yer alır. Oysa ki herkesin saç tipi farklı olduğu için ihtiyaç duyulan krem şeklide farklı olacaktır. Bu sebeple saç kremi konusunda bir uzmandan destek almalı veya en azından saç tipiniz hakkında doğru bilgiye ulaşmaya çalışmalısınız. Bu sayede saç tipinize uygun olan kremden destek almış olursunuz.

Saç Diplerinden Uzak Tutun

Saç kremleri çoğunlukla saçlarınızı daha parlak bir görünüme kavuşturmak için yapılırlar. Saç diplerinize saç kremi uygulamanız halinde saçlarınızın kısa bir süre içerisinde yağlamasına zemin hazırlamış olursunuz. Saç dipleriniz ile ilgili bir probleminiz varsa bu konuda hazırlanan serumlardan destek alın. Saç kremleri ise daha çok saçın kendisi için üretilirler. Saç kremi saçları açmak için kullanılıyorsa sadece saçların uç kısımlarına sürülmeleri yeterli olacaktır.

İkili Olan Setlerin Kullanılması

Bazı saç kremleri bazı saçları daha çabuk yağlandırabilir veya mat bir görünüm elde etmesine neden olabilir. Böyle bir sorun yaşıyorsanız da saç kreminizi kullanmayı bırakmanız gerekebilir. Benzer sorunların ortaya çıkmaması için emin olduğunuz ve devamlı kullandığınız şampuan için üretilen saç kremlerinden destek alabilirsiniz.

Kullanma Sıklığı

Bu konuda saçlarınız saç kremine alışık değilse her banyoda saç kremi kullanmanız gerekmeyebilir. Bu sebeple bir sefer kullanıp bir sefer sadece şampuanlayarak saçlarınıza biraz zaman ayırmayı deneyebilirsiniz. Eğer devamlı kullanmak istiyorsanız da bu konuda profesyonel destek almanızı öneririz. Sizin saçınız için uygun saç kreminin seçilmesi de bu konuda önemli bir yardımcı ile daha rahat olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*