Balık Etek Nişanlık Modelleri

Evliliğin ilk resmi adımı olarak nitelendirilebilecek nişan törenlerinde her kadının hayalinde çok güzel olmak vardır. Bunun sağlanması için de birbirinden güzel nişanlık elbise modelleri çiftlerin beğenisine sunulmaktadır. Son yılların en çok tercih edilenleri arasında yer alan balık etek nişanlıklar tasarımdaki incelik ile oldukça çekici modellerdendir. Nişanlık modelleri arasında göze batan tasarımlarıyla her zaman önde bulunan bu modeller daima dikkatleri üzerinde toplamayı başarmaktadır.

Balık etek nişanlık model tasarımları nasıldır?

Nişanlık modelli seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Nişan törenlerinin nerede yapılacağı ve davetin önem derecesi nişanlık modeli seçiminde dikkat edilmesi gereken temel noktalardır. Bu açılardan bakıldığında her nişanlık türü her ortama uygun olmayabilir. Çok fazla davetlinin katılacağı daha resmi bir nişan töreninde, hem samimi ve göz alıcı bir görüntü hem de davetin ağırlığına uygun olarak, kapalı veya açık mekanlarda balık etekli nişanlık modelleri tercih edilebilir. Bu modellerin tasarımları ilk olarak bu amaçla oluşturulmasa da günümüzde daha çok belirtilen amaca uygun olarak kullanılmaktadır.

Balık etek nişanlıklar en çok da farklılık arayanların tercihi olmaktadır. İnsanlar artık eski nişanlık tasarımlarını renkli gelinlikler olarak nitelendirmekte ve balık etekli nişanlıklar gibi modelleri daha çok tercih etmektedir.

Balık etekli nişanlıklara genel olarak bakıldığında iki tip etek modeli görülmektedir. Bazı modellerin etek kısımlarında kabarık etekler bulunmazken bazılarında, balık etek görünümünü sağlayan daralmadan sonraki etek kısmında kabarıklık oluşturulmaktadır. Bu iki etek modeli balık etek nişanlık modellerinin temel etek tasarımlarıdır. Bunlara ek olarak bazı modellerin etek kısımları da yırtmaçlı olarak tasarlanmaktadır.

Balık etek modellerinin birçoğu straplez olarak tasarlanmaktadır. Modacılara göre bunun nedeni, balık etekli elbiselerde straplez üst kısmın elbiseyi daha ön plana çıkarmasıdır. Birçok straplez modelde ise derin göğüs dekoltesi dikkat çekenler arasında bulunmaktadır.

Balık etek nişanlıkların en dikkat çeken modelleri arasında kabarık etekli tasarımlar yer almaktadır. Aynı zamanda pembe ve eflatun gibi farklı renkler dikkatleri cezbeden diğer modellerdendir. Birçok nişanlık modelinde bulunan taş ve boncuklu süslemeler nişanlığın diğer elbiselerden farklı görünmesini sağlamaktadır.

Balık etek nişanlık modellerinde daha çok etek kısmı ön plana çıkmasının nedeni modelin görüntü yoğunluğunun etekte toplanmasıdır. Balık etek nişanlık modellerine bakıldığında ne derin sırt dekoltesi ne göğüs dekoltesi ne de derin yırtmaçlar etek modeli kadar dikkat çekici olamamaktadır. Bu nedenle de balık etekli nişanlıklarda tarz belirleyen unsur eteğin yapısıdır denilebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*