Balık Etek Gelinlikler 2014

Düğün törenlerinin olmazsa olması olan gelinlik modelleri konusunda oldukça farklı modeller kadınların beğenisine sunulmaktadır. Bu modellerden hangisinin en çok ilgi uyandıran model olduğu kişiye göre değişmektedir. Ancak balık etek gelinlik modelleri son yılların farklılık modasına en uygun gelinlik modellerindendir. Bu model gelinlikler fark yaratmak için ideal modeller arasında yer almaktadır.

Balık etek gelinlik modelleri nelerdir?

Gelinlik modelleri konusunda stilistler artık klasik tasarımlardan uzaklaşarak yeni tasarımlara yönelmektedir. Bu modellerden biri de balık etek gelinlik modelleridir. Balık etek gelinlikler birbirinden ilginç tasarımlarla farklılık arayışında olan çiftlerin beğenisine sunulmaktadır.

Balık etek gelinlik modeli gelinlik modelleri içinde fark edilen tasarımlardandır. Bunun nedeni ise klasik gelinlik modellerinde görmeye alışık olduğumuz kabarık etek model tasarımlarının bu modellerde bulunmayışıdır. Bazı balık etek gelinliklerde eteğin daha alt kısımları kabarık şeklinde tasarlanabilir. Ancak eteğin tamamının kabarık olması söz konusu değildir.

Balık etek gelinliklerin üst kısmı genel olarak straplez tasarlanmaktadır. Ancak tek ve çift askılı modeller de bulunmaktadır. Bu modellerde çekiciliği artırmak amacı ile derin sırt dekoltelerine yer verilmektedir. Bazı modellerde sırt kısmı tül tasarlanmaktadır. Göğüs dekoltesi ise bazı straplez modeller hariç genel olarak çok derin kullanılmamaktadır. Straplez modellerde gelinliği taşıyan kişinin boyun kısmında kullanılan beyaz incilerden oluşturulmuş gösterişli kolyeler dikkat çeken detaylardandır. Ayrıca askılı modellerin bazıları derin göğüs dekolteli olarak tasarlanmakta ve bu gelinlik modelleri ile birlikte uzun küpeler veya şık kolyeler kullanılmaktadır.

Balık etek gelinliklerin etek kısmının uzunluğu her modelde farklılık göstermektedir. Kimi modellerde etek kısmı yere kadar uzanarak kuyruk oluşturmaktadır. Kimilerinde ise eteğin alt kısmı kabarık olarak tasarlanmaktadır. Ancak balık etek modellerinde en çok kullanılan model kuyruklu olan modellerdir.

Balık etek gelinlik modellerinde gelin duvağı çoğu zaman kullanılamamaktadır. Gelin duvağı kullanılan modellerde ise kısa ve sade tasarımlara yer verilmektedir. Bu tarz gelinlik modellerinde dikkat çeken unsurlar arasında ilginç işleme ve süslemeler gösterilebilir. Bu işlemler balık etekli gelinlik modelleri tasarımında güdülen amaca uygun olarak farklılık oluşturmaktadır.

Her kadın kendi düğününde ilgi çekmek ve göz alıcı olmak ister. İlgi çekmek amacına uygun olarak tercih edilebilecek gelinlik modellerinden olan balık etek gelinlikler, fazlaca ihtişama gerek duymadan farklılık yaratarak ilgi çekmenin en iyi yolu olarak yorumlanabilir. Bu nedenle son yılların yenilik modasına uygun olarak daha çok tercih edileceği söylenebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*