Bakireyken Hamile Kalınır mı?

Hamile kalabilmek sanıldıgı kadar kolay degildir. Bakire olan kadınlar hamile kalıp kalmadıklarını bilmedikleri için kafalarında soru işareti oluşabilir. Bakire olan kadınlarında hamile olma ihtimali bulunmaktadır. Fakat bu her durumda geçerli değildir. İlişkinin ne zaman gerçekleştiği ve ilişkiye girilen zaman dilimi önemlidir.

bakireyken_hamile_kalmak_mumkun_mu_h3527

Özellikle de genç olan çiftler hamilelik konusunda tecrübesiz oldukları için her an hamile kalma korkusuyla yüz yüze gelirler. Hamileliğin meydana gelmesi için vajinanın üstünde sürtünme şeklinde ilişkiye girilmesi gerekmektedir. İlişkiye girildiği esnada vajinaya boşalma olursa hamile kalmak mümkün olabilir. Spermler vajinaya girdiğinde hamilelik zamanı başlamış olur.

bakire-min-875x495

Bu tür ilişki yaşayan kişiler en çok bakireyken hamile kalıp kalmayacaklarını merak etmektedirler. Bakire olan kadınların hamile kalmam diye rahat etmemeleri gerekir. Bakire olunsa bile hamile kalma ihtimali bulunmaktadır. Vajinanın üst kısmına boşalma durumu olursa hamile kalma ihtimali vardır. Kızlık zarı yapı itibarı ile vajinanın 2-3 cm içinde kalır. Orta kısmında ise boşluk vardır. Vajinanın iç tarafına doğru boşalma gerçekleşirse spermlerin bu bölgeden geçme ihtimali bulunmaktadır.

kurtaj_0aabf347-7610-4a51-acb2-0c1753b9e036_1

Hamile kalma olasılığının en fazla olduğu zamanlar adet zamanından önceki zamanlardır. Bu dönem yumurtlama dönemi olarak adlandırılır. Bu sırada ilişkiye girilmişse vajinanın etrafına sperm gelmişse gebe kalma ihtimali yüksektir. Adet zamanı içinde bir ilişkiye girilirse hamile kalma olasılığı oldukça azdır. Bu konuyla ilgili diğer bir ayrıntı ise; hamile kalabilmek için mutlaka penisin vajinanın içine girmiş olması gerekmez. Spermlerin vajinaya içine girmiş olması da hamile kalmaya neden olur. Bir diğer ayrıntıda; sürtünme şekliyle hamile kalmanın çok düşük bir ihtimal olduğudur. Çünkü vajina etrafındaki salgılar spermin ölmesine sebep olmaktadır.

İlişki sırasında vajinanın üst tarafına sperm değmişse ve az miktar vajinadan içeri girse dahi hamile kalma ihtimali vardır. Bu durumda içeri giren sperm miktarı önemli değildir. Az miktar dahi girse hamile kalma olasılığı yüksektir. Bu nedenle cinsellik konusunda bilinçli olmalı ve hangi durumlarda hamile kalınıp kalınmayacağı öğrenilmelidir. İstenmeyen gebeliklerin bir çoğu bilinçsiz cinsellik nedeniyle ortaya çıkmaktadır.

 

yumurta-catlatma-ignesi-nedir

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*