Bakımlı görünmek isteyen bayanlara öneriler

Mevcut olan güzelliğinizi, bazı bakım önerileri ile mükemmel bir şekilde gözler önüne sermek istiyorsanız, 15 adımda sizlere güzellik katabilecek önerilerden bahsedelim. Aslında, güzel görünmek, zannedildiği kadar zor ve imkânsız olan bir iş değildir. Artık sizlerde bu önerileri ile birlikte kendinize destek verebileceksiniz.

Güzelliğinize güzellik katacak işte o 15 öneri

 1. Saçlarınız

Saçlarınızın yıpranmaması için bazı uygulamalar yapabilirsiniz. Mesela, saten yastıklar saçlarınıza zarar verebilmektedir. Bu durumda, ipek yastık kılıfları tercih edilerek, saçlarınızı yıpranmaktan kurtarabilirsiniz.

 1. Parlak bir cilt

Güzelliğinize güzellik katabilmek için 2. Seçenek ise, elbette ki parlak bir cilde sahip olmak. Daha sağlıklı ve canlı görünmek istiyorsanız, antioksidan etkili cilt bakım ürünlerinden tercih edebilirsiniz. Parlak bir cilt, yağlı bir cilt anlamına gelmiyor. Yine cildinizi de yağdan arındırmanız gerekmektedir. Nem dengesi elbette ki oldukça önemli

 1. İstenmeyen tüyler

Bakımlı olmanın en çok dikkat edilmesi gereken konuları arasında ise istenmeyen tüyler yer alıyor. Bir bayan, bu konuda oldukça titiz ve temiz olmalıdır. Günlük bakım kürlerinizi uygulamak ve istenmeyen tüyleri yok etmek için, her gün sabah güne başlamadan önce duş almanız önerilir. Cildiniz daha dinç, canlı ve sağlıklı olabilecektir.

 1. Vücudun nem dengesi

Vücudun nem dengesi, doğal besinler ya da cilt bakım kremleri sayesinde sağlanabilir. Fakat Fransız kadınlar gibi sizlerde, lavanta esansı içeren, nemlendirici kremler kullanabilirsiniz.

 1. Güneş kremleri kullanmalısınız

Güneşin zararlı UV ışınlarından kurtulabilmek ve kırışıklıkları, lekeleri engelleyebilmek üzere, yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmanız önerilmektedir. Kesinlikle bu önerileri dikkate almadan, güneşe direkt olarak çıkmanız tavsiye edilmiyor.

 1. Dişlerinize önem verin

Bir kadında dikkat edilecek bir nokta da elbette ki güzel ve beyaz dişler. Diş ipi kullanarak, en ufak parçaları bile yok etmeniz gerekmektedir. Beyazlatıcı diş macunları ya da ürünleri kullanarak hem ferah bir nefese hem de beyaz dişlere sahip olabilir, gülüşünüz ile herkesi etkileyebilirsiniz.

 1. Kaş düzenlemesi

Bir bayanda yine kaşlar, güzelliği etkileyen faktörler arasında. Her sabah üşenmeden kaşlarınızda yer alan boşlukları, kaş kalemleri ile doldurmanız, sizlere mükemmel bir destek sunacaktır.

 1. Kontur uygulamasını kesinlikle pas geçmeyin.
 2. Cilt bakım ve yüz kremleri kullanırken, gece ve gündüz kremler olarak içerik hazırlanan ürünlerden tercih etmelisiniz.
 3. Daha doğal bir güzellik için, sadece fondöten kullanarak, güzelliğini yakalamayı öğrenmeniz gerekiyor.
 4. Maskarayı uygulamadan önce, kirpiklerinizi kıvırmanız ciddi bir öneme sahip.
 5. Hayat kurtarıcı ürünler arasında olan kuru şampuanlar, saçlarınızın yağ oluşumunda destekçi olarak, yağlı görünümden sizleri kurtarabilecektir. Yine doğru sprey kullanımını da öğrenmeniz kurtarıcı bir özelliğe sahip olacaktır.
 6. Yüzlerinizi her gece yıkayarak, yağ oluşumunu azaltabilirsiniz. Elbette ki daha sonra nem dengesini sağlayabilmek için bazı cilt bakım ürünleri kullanabilirsiniz.
 7. Her daim çantanızda bir güzellik çantanız bulunsun. İçerisinde ise, nemlendirici kremler, parlatıcılar, mini bir ayna ve parfüm olmazsa olmazlardan.
 8. Dinlendirici bir müzik ile günlük duş keyfini asla pas geçmeyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!