Bahçe Koltuk Takımları 2014

Bahçeli bir eve sahip olmak, kesinlikle büyük bir şanstır. Çünkü özellikle yaz günlerinde bahçe keyfine doyum olmadığını herkes bilir. Bahçe keyfini en iyi yaşamanın yolu ise güzel bir bahçe takımına sahip olmadan geçer. Bahçe ne kadar güzel olursa olsun, bahçenin nimetlerinden faydalanamıyorsa o güzelliğin kimseye bir yararı yoktur. Bahçe koltuk takımları da bahçeden yararlanmak ve bahçe de uzun zaman geçirebilmenin temel aracıdır. Bahçe koltuk takımları 2014 yılında farklı model seçenekleriyle bahçesine takım almak isteyenlerin veya takımlarını değiştirmek isteyenlerin beğenisine sunulmaktadır.

Bu yılın bahçe koltuk takımları nelerdir?

Bahçe takımları son yılların en büyük değişimini yaşamaktadır. Geçen senelere göre farklı çizgilere sahip olan bu modeller arasından seçim yapması da bir hayli zor görünmektedir. En güzel bahçe takımını seçmek ancak kendi bahçenize en uygununu seçmekle mümkün olmaktadır.

Bahçe koltuk takımları modellerinden bazıları havuz keyfine de ortak olmaktadır. Bu modeller bahçesinde havuz bulunan evlerde havuz başında kullanılabilir. Bahçe koltuk takımları genel olarak iki adet tekli ve bir de ikili koltuktan oluşmaktadır. Bazı takımlarda buna ek olarak uzanma koltuğu veya üçlü koltuk bulunmaktadır. Ayrıca koltuk takımlarında en az bir adet orta sehpası da mutlaka bulunmaktadır. Bazı bahçe koltuk takımı modelleri bir sehpa etrafında yarım daire oluşturacak şekilde koltuklar ile oluşturulmaktadır.

Bahçe koltuk takımlarında genel olarak krem renk ve kahverengi hakimdir. Bazı modellerde beyaz ve griyi birlikte görmekteyiz. Kimi modeller ise dikkat çekici renklerde tasarlanmaktadır. Bazılarında da kırmızı ve siyahın birlikte kullanıldığı görülmektedir.

Bir evin bahçesinde kullanılmak için seçilecek takımın hangisi olması gerektiği bahçenin büyüklüğüyle alakalıdır. Bahçede kullanılan takımlar çoğunlukla koltuk takımı olsa da bazen bahçe kullanımı için masa takımlarını tercih etmek de mümkündür. Bahçe koltuk takımı konulacak kadar geniş olmayan bahçeler için daha derli toplu olan masa takımları tercih edilebilir. Hatta küçük bahçeler için bank şeklinde ve boyutlarında küçük koltuk takımları kullanılabilir. Ya da bahçe küçükse iki adet tekli koltuk ve bir adet sehpadan oluşan bir takım tercih edilebilir.

Bahçeler için hazırlanan takımların iskeleti genel olarak tahtadan oluşmaktadır. Bu iskeletin üzerine sünger minderler konulan modeller de bulunmaktadır. Ancak çoğu bahçe takımı yapıştırma veya örme olarak üretilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*