Ayran Detoksu Nasıl Yapılıyor?

Bitkisel yöntemlerle kilo vermeyi tercih ediyorsanız, 2 günde ortalama 2 kilo vermek için ayran detoksu yöntemini tercih edebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece sunacağımız şekilde ayran detoksunu uygulamak ve sonuçları yakından görmek olmaktadır. Şimdi ayran detoksu nasıl yapılıyor? daha yakından inceleyelim.

Ayran detoksu yapılışı

Ayran detoksu 2 gün içerisinde yaklaşık olarak 2 kilo verdiren yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca bu detoks yöntemi ile kilo verme işlemi yağlar üzerinden gerçekleşir. Ayran detoksunu uygulayan kişi vücudunda bulunan yağların yakılmasını sağlar. Uygulama sırasında su kaybı yaşanmamakta ve ortalama 2 saatte bir olmak üzere yemek yenerek aç kalmadan yapılabilmektedir. Şimdi ayran detoksu nasıl yapılır ve nelere dikkat etmek gerekir? daha yakından bakalım.

Ayran detoksu yöntemi

Gerekli malzemeler;

– Yağlı yoğurtla hazırlanmak üzere 2 lt ayran

– Rendelenmiş 2 tane salatalık

– 8 kaşık kadar haşlanmış buğday

– 4 kaşık haşlanmış nohut

– Bir tutam nane

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Yağlı yoğurtla hazırlanan 2 litre kadar ayran içerisine tüm malzemeler eklenir ve iyice karıştırılır. Bu şekilde günlük olarak tüketilecek detoks çorbası hazırlanmış olur. Ancak 2 günde bir taze olacak şekilde hazırlanmalıdır. Bunun yanında çorbaya yağ ve tuz eklenmemesi gerekir. Öğünlerde ise aşağıdaki şekilde tüketilmelidir.

Öncelikle içerisinde aşağıdaki malzemeler yer alan bir kahvaltı yapılır.

– 1 dilim esmer ekmek

– Az yağlı peynir

– 1 tane domates

– 1 tane salatalık

– 1 tane haşlanmış yumurta

Bu kahvaltının ardından saat 12, 14, 16, 18 ve 20 civarlarında olmak üzere hazırladığınız detoks çorbasından için. Küçük bir kase kadar içmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca kahvaltıyı en geç saat 10’a kadar yapamaya özen gösterilmelidir. Ayran detoksu sırasında dikkat etmeniz gerekenler ise aşağıdaki gibi karşımıza çıkar.

– Çorbanın yanında yeşil çay ve bol su tüketmeye özen gösterin.

– Şok diyet sınıfına girdiği için 2 günden fazla uygulanmamalıdır.

– Ayda en fazla bir kez yapılmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!