Ayna Dekorasyon Önerileri ve Dekoratif Aynalar

Ayna-Dekorasyon-Onerileri-ve-Dekoratif-Aynalar-Resimler
Ayna Dekorasyon Önerileri ve 2015 Dekoratif Ayna Modelleri

Evinizi en şık şekilde dekore etmek istediğinizde başyardımcınız olmazsa olmaz aynalardır. Kimileri sadece kullanım amaçlı aynalara yer verse de son yıllarda ev dekorunun vazgeçilmezi haline geldi. Aynalar ufak ama geçmişten bu yana tercih edilen, her dönem popüler olmayı başarabilen en önemli ev aksesuarlarıdır. Özellikle son yıllarda farklı modellerle tasarlanan aynalar evinize farklı bir hava katmanın en kolay ve güzel yoludur.

Aynaları ne amaçla kullanırsanız kullanın, en iyi şekilde görevini tamamlayacaktır. Aynaları sadece kullanım amaçlı bulundurabilir veya evinize modern bir hava katmak için tercih edebilirsiniz. Ayrıca ayna kullanarak odalarınızın görüntüsünü de değiştirebilirisiniz. Doğru seçimler yaptığınızda sıradan bir koridoru bile hayran olunacak bir ortam haline getirebilirsiniz. Şimdi ayna dekorasyon önerileri hakkında sizlere çeşitli bilgiler vermeye çalışalım.

Ayna Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evinizin ve sizin tarzınızı net bir şekle ortaya çıkarabilmenin en hoş yolu dekorunuzda ayna kullanmaktır. Aynalar hem odanızın geniş görünmesine hem de farklı bir tarza bürünmesine sebep olur. Evinize farklı bir etki katacak olan ayna seçimi yaparken birkaç ayrıntıya dikkat etmek gerekir.

– Aynayı kullanacağınız yer keskin hatlara sahip bir ortam ise köşeli aynalardan uzak durun.

– Seçeceğiniz ayna ortama farklı tarz katacak diye, ortamdan tamamen uyumsuz bir model seçmeniz yanlış olur. Seçilen ayna modelinin kullanacağınız mekânın tarzına uyum sağlaması çok önemli bir noktadır.

– Ayna seçerken ortamın genişliğini mutlaka göz önünde bulundurun. Küçük odalar için orta boy bir ayna kullanmanız odanın geniş ve ferah görünmesine sebep olur.

Aynaların Dekorasyona Katkıları

Aynaları sadece duvar süsü olarak değil de, ortamınızı değiştirecek, dekorasyonunuza katkı sağlayacak bir aksesuar olarak düşünmelisiniz.  Basit bir ayna dekoru ile hem az bütçeyle evinizin dekoruna katkı sağlayabilir, hem de farklı bir tarz yakalayabilirisiniz.

– Bazı kişiler aynaları tavanda kullanarak tavanın yüksek görünmesini sağlıyor. Ancak aynanın tavanda kullanılması halkımızın pek tercih ettiği bir durum değildir.

– Geniş pencereye sahip bir oda içinde ayna kullanmak istenirse pencerenin önüne koymak doğru bir seçim olacaktır. bu odanın daha aydınlık ve ışıltılı olmasına katkı sağlayacaktır.

– Herkesin bildiği üzere bir ortamı geniş göstermek için aynalardan yardım alırız. Buna küçük bir dekorasyon hilesi de diyebiliriz.

– Yemek odalarında ayna kullanmak oldukça modern bir görünüme sebep olur. Ancak özellikle ülkemizde yemek odalarında büfenin üzerinde duvarı enlemesine kaplayan büyük aynalar bulunur. Bu pekte tarz olmayan aynalar yerine varaklı ayna modelleri, özel ahşap aynalar veya modern ve yenilikçi ayna modelleri yemek odalarına çok yakışacaktır.

Son Yıllarda Popüler Olan Ayna Modelleri

Son zamanlarda ayna tasarımlarında her zevke ve tarza uygun modeller çoğalmaya başladı. Ayna seçimleri herkesin kendi tarzına göre belirleniyor, ancak çoğunluğun tercih ettiği bazı ayna modelleri de bulunuyor.

Desenli Çerçeveli Aynalar

Eviniz için renkli ve modern bir aksesuar arıyorsanız desenli çerçeveli aynalar yardımcınız olabilir.  Son yıllarda öne çıkan canlı ve renkli modellere sahip olan bu aynaları ister boy aynası olarak kullanın, ister odanızı renklendirmek için birer aksesuar olarak kullanın.

[wp_ad_camp_1]

Ayna-Dekorasyon-Onerileri-ve-Dekoratif-Aynalar17-Resimler
Desenli Ayna Modelleri

Doğal Görünümlü Ahşap Aynalar

Popüler iç mekânlarda sıkça tercih edilen doğal görünümlü ahşap aynalar, dekorasyonu tamamlayan şık ve özel aksesuarlardır. Ahşap tasarımlar girdikleri ortama sıcak ve samimi bir hava katar.

Ayna-Dekorasyon-Onerileri-ve-Dekoratif-Aynalar18-Resimler
Ahşap Ayna Modelleri

Sticker Ayna Modelleri

Son yıllarda hayatımıza giren Sticker aynalar, yatak odalarında, mutfaklarda uygun fiyata şık bir tarz yaratmak için doğru bir seçimdir.

Ayna-Dekorasyon-Onerileri-ve-Dekoratif-Aynalar19-Resimler
Sticker Ayna Modelleri

Varaklı Ayna Modelleri

Özellikle ihtişamlı ve gösterişli iç mekân dekorasyonlarında tercih edilen varaklı ayna modelleri, mekânın kalitesini artırmak adına şık bir seçimdir. Gümüş varaklı ve altın varaklı olmak üzere ikiye ayrılan varaklı aynalar kullanıldıkları ortamda dikkat çeken çok özel aksesuarlardır.

Ayna-Dekorasyon-Onerileri-ve-Dekoratif-Aynalar20-Resimler
Varaklı Ayna Modelleri

2015 Dekoratif Ayna Modelleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*