Ayak Yanmasına Ne İyi Gelir? – Öneriler

Ayak yanması birçok insanı dayanamaz hale getiren ayak hastalıklarından birisidir. Genellikle büyük rahatsızlık olarak görülmeyen ayak yanması, insanların bunalmasına sebeb olur ve çok basit yöntemlerle bu yanmadan kurtulabilirsiniz. Bu yanmanın bitkisel olarak birçok önlemi vardır. Şimdi ayak yanmasına ne iyi gelir? Hangileri daha rahatlatıcı olur? Hepsini ayrıntılı bir şekilde görelim.

Ayak yanmasına çözüm önerileri

Vücudumuzda ki bazı besin maddelerinin eksikliğinden ortaya çıkan ayak yanması, yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Ayak yanmasına iyi gelen besinlerin B5 ve B12 vitaminlerinden yüksek miktarda içeren olması gerekmektedir. Bu vitamin çeşitleri avakado da bol miktarda bulunmaktadır. Avakado tüketimini düzenli bir şekilde sürdüren bireyin B5 vitamini eksikliği de görülmeyecektir. Bu da ayak yanmasını kalıcı bir şekilde önleyecektir. Ayak yanmasına sebeb olan B5 vitamini eksikliği şu besinlerde de bulunmaktadır.

ayak-yanmasina-ne-iyi-gelir1-resim– Dana eti

– Beyaz et(balık)

– Tavuk

– Tahıllar

– Bezelye

– Mısır

– Kuru yemişler

– Fasulye

B12 vitamini de ayak yanmasına karşı tüketilmesi gerekenler arasında yer almaktadır. B12 vitamini genellikle deniz mahsullarinde ve peyni çeşitlerinde bulunmaktadır. Sıklıkla bu tür vitaminleri almanız halinde ayak yanmasına çözüm bulabilirsiniz. B12 vitaminin bulundu besinler sırası ile şu şekildedir.

– Tavuk

– Karides

– Geyik eti

– Deniz yosunu

– Sakatat

– Takviyeli soya sütü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!