Avakado Maskesi

avokado maskesi Resim

Cilt bakımı konusunda oldukça etkili bir konumda yer alan avokado maskesi, her cilt tipi için uygulanan bir maske olarak karşımıza çıkmaktadır. Cildin taze kalmasında etken rol üstlenen avokado, cilt bakımında en çok tercih edilen ürünlerden biri olmaktadır. Hazırlanışı ve uygulanışı kolay bir maske çeşidi olması kadınlar tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır.

Avokado maskesi hangi cilt tipleri için uygundur?

Genelde her cilt tipine uygun olan avokado maskesi, ayrıca kırışıklık giderici etkiler sunmaktadır. Avokado maskesinin uygulanabildiği cilt tipleri arasında;

avokado maskesi1 Resim– Yorgun ciltler

– Kuru ciltler

–  Kırışık ciltler

yer almaktadır. Bunların yanı sıra avokado maskesi sivilce için de başarılı sonuçlar meydana getiren etkili bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüzde çıkan sivilceleri kurutarak cildin pürüzsüz bir hale gelmesine yardımcı olan maske, etkilerini kısa sürede göstermekte ve yüzü istenmeyen görüntülerden kurtarmaktadır.

Kırışık ciltler için avokado maskesi

Kadınlarda meydana gelen ve önemli bir problem olarak görülen durumlardan biri de kırışık cilt olmaktadır. Ancak ciltte var olan kırışıklıkları avokado maskesi ile en aza indirgemek mümkündür. Bunun için öncelikle 1 adet avokado alınır ve 4 eşit parçaya ayrılır. Bölünen parçalardan biri rendelenir ve ardından rendelenmiş olan avokadonun içerisine 1 tatlı kaşığı kadar bal ve 1 tatllı kaşığı susam eklenir. Ayrıca rendelenen avokadunun 1/4’ü kadar da limon suyu eklenerek tüm malzemeler karıştırılır. Hazırlanan malzemeler cilde uygulanmasının ardından 20 dakika kadar beklenir ve bu sürenin ardından durulanarak cilt maskeden arındırılır.

Kuru ciltler için avokado maskesi

Kuru ciltler için uygulanan avokado maskesinde öncelikle avokado iyice ezilir. Bunun ardından ezilen avokadoya yarım tatlı kaşığı kadar bal ve bi tatlı kaşığı elma sirkesi eklenir. Gerekli eklemelerin yapılmasından sonra ise elde edilen karışım 1 adet yumurta sarısı ile güzelce karıştırılır. Ardından 1 yemek kaşığı zeytinyağı ilavesi ile tekrar karıştırma işlemi uygulanır. Bu şekilde hazırlanan maske yüze gözlere temas etmeyecek şekilde uygulanır ve 30 dakika kadar beklenir. Bu sürenin ardından yüz yıkanarak maske temizlenir.

Yorgun ciltler için avokado maskesi

Yorgun ciltler de avokado maskesi kullananlar arasında yer almaktadır. Cildin tazelenmesi ve yorgun görüntüsünden kurtulması için uygulanan maske genellikle güneşlenme yapılmasının ardından uygulamaya alınmaktadır. Maskesinin hazırlanması sırasında öncelikle bir kahve kaşığı kadar avokado içi ezilir ve iki kahve kaşığı nemlendirici ürün ile karıştırılır. Hazırlanan karışım kalın bir tabaka şeklinde yüze uygulanır. Maskesinin 15 dakika ciltte beklemesinin  ardından yıkama yapılarak cilt tamamıyla temizlenir. Yorgun ciltler için tercih edilen avokado maskesinin haftada 1 defa uygulanması tavsiye edilmektedir.

Cilt nemlendirici avokado maskesi

Gerekli malzemeler;

– 1/2 avokado

– Yarım yemek kaşığı kadar bal

Hazırlanışı;

Maskenin hazırlanmasında ilk olarak yarım avokado ezilmektedir. Bunun ardından yarım yemek kaşığı bal ile karıştırılır ve uygulama yapılmadan önce cilt su ile yıkanır. Sonrasında hazırlanan maske ufak dokunuşlar ve masaj ile yüze uygulanır. Yüze sürülme işleminin bitmesiyle 20 dakika kadar beklenir ve bu sürenin ardından yüz ılık su ile yıkanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*