Aşık Olduğunuzu Gösteren 5 İşaret

Onunla her şey iyi gidiyor; ayaklarınız da yerden kesilmiş durumda. Her anı onunla geçirmek istiyor, onun olmadığı zamanlarda onu düşünüyorsunuz. Eğer tüm bunları hissediyorsanız korkmayın; çünkü yalnız değilsiniz. Aşkın insanlar üzerinde yarattığı etkiler değişiklik gösterse de, aşık olan hemen herkeste gözlemleyebileceğiniz bazı hal ve hareketler var. İşte aşık olduğunuzu gösteren 5 işaret.

1)Bağımlılık

Video and Film

Adeta bir alkol, bir sigara bağımlılığı gibidir aşk. Her zaman aklınızdadır, ondan vazgeçme düşüncesi bile korkutur, ona biraz daha yaklaştırır. Tüm bedeninizi harekete geçiren aşk bağımlılığı, en az diğer bağımlılıklar kadar tehlikeli olsa da, insanın bu hayatta başına gelebilecek belki de en güzel birkaç şeyden biridir.

2) Vücutta Ani Değişimler

asik-oldugunu-gosteren-isaretler-3

Onu görünce ya da sesini duyunca aniden gelen üşüme, hatta titreme hissini yaşayan tek kişi değilsiniz. Vücutta aynı anda birçok hormonun harekete geçmesi ile vücudunuzda üşüme ya da terleme gibi ani değişimler görülebilir.

3) Kaybetme Korkusu 

asik-oldugunu-gosteren-isaretler-2

Aşık olan hemen herkesin yaşadığı bir durumdur aslında bu. Sizi sevdiğini bilseniz de bu, onu kaybetme korkusu yaşamanızı engelleyemez. Yine de bu korku aşırı durumlara varmadığı sürece aşk halinin tuzu biberidir diyebiliriz.

4) İştahın Kesilmesi/Açılması

asik-oldugunu-gosteren-isaretler-4

Aşık olan insanların genellikle iştah ile ilgili sorunlar yaşadığını gözlemleyebilirsiniz. Bazılarında bu durum yemeden içmeden kesilme şeklinde görülse de, bazılarının da iştahlarının her zamankinden daha açık olduğunu fark etmeniz hiç de zor olmayacak.

5) Ondan Öncesini Unutmak

asik-oldugunu-gosteren-isaretler-5

Aşık olduğunuz kişi ile tanıştıktan sonra, ondan öncekileri nasıl sevdiğinizi ya da onlarla nasıl birlikte olduğunuzu düşünüp şaşırırsınız. Sanki ondan önce yaşadığınız duygular birer saçmalık, tek gerçek buymuş gibi gelir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*